Starogard Gdański: Festyn rodzinny dla Tosi walczącej z ciężką chorobą

  • 22.10.2019, 13:42 (aktualizacja 22.10.2019, 16:26)
  • Redakcja
Starogard Gdański: Festyn rodzinny dla Tosi walczącej z ciężką chorobą fot. facebook.com/events/2412689198946100/

Podziel się:

Oceń:

Tosia ma zaledwie trzy miesiące, a już walczy z ciężką chorobą. Miesiąc temu w jej prawym oku zdiagnozowano siatkówczaka. Leczenie odbywa się w Stanach Zjednoczonych i jest bardzo kosztowne.

Środki na rozpoczęcie leczenia chorującej na siatkówczaka Tosi udało się zebrać za pomocą akcji na portalu siepomaga. Po wpłaceniu do kliniki w Nowym Jorku depozytu w wysokości około 365 tysięcy zł, z którego opłacone są m.in. badania i zastrzyki, potrzeba jeszcze najprawdopodobniej czterech chemii - podawanych innowacyjną metodą chemiochirurgii. Koszt jednej to około 120 tysięcy zł. Ponadto przez rok dziewczynka będzie musiała co 3-4 tygodnie poddawać się lekarskiej kontroli, co oznacza kolejne wydatki związane z przelotem i pobytem w USA.  

To dopiero początek leczenia. Możliwe, że Tosia, która jest jednym z najmłodszych dzieci w Polsce zaatakowanych przez ten typ nowotworu, będzie go potrzebowała do 7 roku życia. Istnieje też ryzyko wystąpienia siatkówczaka na drugim oku, jednak w przypadku szybkiego wykrycia może zostać usunięty laserowo.

By zebrać potrzebne środki na leczenie dziecka, w sobotę, 26 października w Starogardzie Gdańskim odbędzie się specjalny festyn rodzinny. O wydarzeniu na naszej antenie mówiła matka chrzestna dziewczynki Albertyna Pastwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na scenie wystąpi m.in. Ewelina Rytelewska oraz gminna Orkiestra Dęta OSP Pinczyn. Wśród rzeczy i usług przekazanych na licytacje znalazły się np. zabiegi kosmetyczne, duży namiot cateringowy czy płaskorzeźby i obrazy państwa Zagórskich.

Festyn odbędzie się na sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Początek o godzinie 14:00. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe