MEVO: Jak odzyskać pieniądze wpłacone w ramach abonamentu?

  • 30.10.2019, 09:49 (aktualizacja 30.10.2019, 14:01)
  • Aleksandra Kęprowska
MEVO: Jak odzyskać pieniądze wpłacone w ramach abonamentu? fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Na początku tygodnia Obszar Metropolitalny rozwiązał umowę z NB Tricity, czyli operatorem MEVO. Ma to być jedyna szansa na uratowanie idei roweru metropolitalnego, a także ochrona środków publicznych przeznaczonych na jego finansowanie. Do tej pory spółce zapłacono prawie 10 milionów złotych. Z kolei ta, od dłuższego czasu spóźniała się z wynikającymi z umowy zobowiązaniami. Przedstawiona Obszarowi Metropolitalnemu propozycja restrukturyzacji spółki nie została przyjęta.

W poniedziałek (28 października) System Roweru Metropolitalnego MEVO został zawieszony. Własnością obszaru pozostają rowery, stacje, aplikacja oraz strona internetowa. Jednak podjęta w poniedziałek decyzja dla użytkowników oznacza, że MEVO nie będzie działało aż do momentu wyboru nowego operatora. W poniedziałek usługa została wyłączona. Nie można już korzystać z rowerów i aplikacji. Co zrobić aby odzyskać pieniądze wpłacone w ramach abonamentu? Mówi Grzegorz Pawlikowski, inspektor do spraw polityki rowerowej i mobilności w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieniądze na korzystanie z MEVO były wpłacane przez użytkowników na konto NB Tricity. Zgodnie z obietnicą firmy osoby, które wpłaciły środki na abonamenty i nie wykorzystały ich, odzyskają swoje pieniądze. Wzór oświadczenia o rozwiązaniu umowy i zwrocie kosztów z Konta Klienta MEVO można pobrać TUTAJ

Oświadczenie można przesłać na kilka sposobów:

  • drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]
  • drogą elektroniczną przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.rowermevo.pl
  • listem poleconym na adres pocztowy: ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa
  • osobiście w siedzibie operatora: NB TRICITY Spółka z o.o., ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa

Z Grzegorzem Pawlikowskim rozmawialiśmy także o tym, czemu umowa z operatorem została zerwana właśnie teraz i jaka przyszłość czeka System Roweru Metropolitalnego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe