Czy szkoła musi być do d...? Nietypowa promocja książki "School sucks"

  • 04.11.2019, 20:48 (aktualizacja 04.11.2019, 21:40)
  • Barbara Jackiewicz
Czy szkoła musi być do d...? Nietypowa promocja książki "School sucks" fot. Krzysztof Dargiewicz

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę mieszkańcy Tczewa wzięli udział w evencie edukacyjnym zorganizowanym przez Krystiana Ostrowskiego, autora książki zatytułowanej "School sucks". Podczas spotkania Krystian o samej książce powiedział... niewiele. Bardziej skupił się na temacie - systemie edukacji w Polsce i na tym, co można z nim zrobić, aby młode pokolenia chciały i nie bały się uczyć.

"School sucks" to tytuł książki Krystiana Ostrowskiego, nauczyciela, którego marzeniem jest zmiana systemu edukacji na przyjazny uczniowi. Autor zorganizował dla mieszkańców Tczewa w Centrum Kultury i Sztuki spotkanie, podczas którego było mnóstwo okazji do zastanowienia się nad tym, jak obecnie wygląda proces kształcenia się w szkołach i w domu. Krystian ma wiele do zarzucenia zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.

Najważniejszym punktem imprezy była rozmowa z Marcinem Stiburskim, nauczycielem fizyki i matematyki, pomysłodawcą szkoły minimalnej, który opowiadał m.in. o tym, że wszystkim uczniom stawia szóstki a to motywuje ich do pracy. Razem z Krystianem Ostrowskim komentowali wyświetlane filmy i krótkie scenki teatralne z życia ucznia. Zwracali uwagę na to, że dzieci i młodzież dla rodziców i nauczycieli stali się wyłącznie uczniami, zapomniano o ich człowieczeństwie i innych potrzebach niż tylko nauka. 

O pomyśle na event i o tym, dlaczego powstała książka o tak kontrowersyjnym tytule, opowiedział nam jej autor Krystian Ostrowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powód [do napisania książki - red.] był głównie taki, żeby uczniowie przestali cierpieć i bać się szkoły, bać się żyć. - Krystian Ostrowski

Widzowie obejrzeli dwa krótkie filmy, które pokazują punkt widzenia ucznia. Uzupełniały je scenki teatralne będące podstawą do dyskusji. Nie brakowało przykładów z życia szkoły wziętych, czasem wywołujących uśmiech, czasem smutek. Były też występy muzyków, m.in. duetu Dariusza Szczybury i Macieja Kortasa, którzy wraz z grupą młodzieży zaśpiewali utwór Pink Floyd "Another Brick In The Wall, pt. 2" z albumu "The Wall" wydanego w 1979 roku. Były też popisy tria dętego Hawel Brass (Ignacy Wendt, Adam Hardt i Konrad Elszkowski). Wystąpił Nirlazc z Karolem Marczakiem, a na tyłach sali widowiskowej w przerwie można było oglądać wystawę prac Piotra Detlafa.

Wieczór miał także wydźwięk charytatywny - grupa YOUng Heroes zbierała pieniądze na protezy nóg dla pana Romana Seroki z Tczewa. Jeśli chcecie pomóc w zbiórce - szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe