Znęcał się nad żoną. Ma nakaz opuszczenia mieszkania

  • 05.11.2019, 16:36 (aktualizacja 05.11.2019, 16:49)
  • Źródło: KPP Tczew
Znęcał się nad żoną. Ma nakaz opuszczenia mieszkania fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 34-letniego mężczyznę, który w sobotę wieczorem wszczął awanturę domową i podczas kłótni z żoną zaczął niszczyć wyposażenie mieszkania. Zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

2 listopada br. po godzinie 21:00 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu tczewskiego doszło do awantury domowej. Na miejsce został skierowany najbliższy patrol policji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali agresywnego mężczyznę, który jak się okazało, chwilę wcześniej demolował mieszkanie. Mundurowi ustalili, że sprawca interwencji awanturował się, wyzywał żonę wulgarnymi słowami. Stróże prawa poinformowali przestraszoną kobietę, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem. Dodatkowo okazało się, że 34-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało prawie półtora promila alkoholu w organizmie zatrzymanego.

Mężczyzna dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 4 listopada br. prokurator zastosował wobec 34-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. 

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Zawiadom policję (telefon 112), możesz też skontaktować się z bezpłatną, czynną całą dobę „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002. 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe