Okazuje się, że "Na układy są rady". Rusza bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej dla osób aktywnych zawodowo

  • 08.11.2019, 14:41 (aktualizacja 08.11.2019, 17:24)
  • PI/HB
Okazuje się, że "Na układy są rady". Rusza bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej dla osób aktywnych zawodowo materiały prasowe projektu

Podziel się:

Oceń:

9,5 tysiąca aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego, w tym 7700 osób ze zdiagnozowaną chorobą układu krążenia oraz 1800 osób po incydencie kardiologicznym, będzie miało okazję wziąć udział w bezpłatnym programie rehabilitacji kardiologicznej. Kampania "Na układy są rady" realizowana przez Copernicus Podmiot Leczniczy będzie prowadzona również w Szpitalach Tczewskich.

Pierwszy, bezpłatny program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej na Pomorzu został już uruchomiony przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy.  Kampania pod hasłem „Na układy są rady” prowadzona będzie do końca 2022 roku. Program dedykowany jest mieszkańcom naszego województwa w wieku aktywności zawodowej (mężczyźni: 18-64 r.ż. oraz kobiety: 18-59 r.ż.), którzy mają zdiagnozowaną chorobę układu krążenia lub przeszli incydent kardiologiczny

Choroby układu krążenia to schorzenia narządów i tkanek układu krążenia, w szczególności serca, tętnic i żył. Największym zagrożeniem jest choroba nadciśnieniowa, niedokrwienna choroba serca i choroby naczyń mózgowych. Schorzenia te często prowadzą do incydentów kardiologicznych, takich jak zawał serca czy udar mózgu, przez co stanowią najczęstszą przyczynę zgonów nie tylko w województwie pomorskim (ponad 41%) jak i w całej Polsce (ponad 45%).  Według prognoz w 2025 roku liczba pacjentów chorujących na co najmniej jedną z dolegliwości kardiologicznych wzrośnie do 426 tysięcy. Szacuje się, że kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna może zmniejszyć umieralność z przyczyn sercowo-naczyniowych o około 20-25%, a także liczbę nagłych zgonów w czasie pierwszego roku po przebytym zawale mięśnia sercowego o około 35%. 

materiały promocyjne organizatora

Celem akcji jest zmniejszenie niekorzystnych skutków chorób układu krążenia oraz prewencja incydentów kardiologicznych. Dla każdej z zakwalifikowanych do programu osób utworzony zostanie indywidualny plan rehabilitacji prowadzony przez interdyscyplinarny zespół specjalistów, który obejmie m.in.: konsultacje lekarza kardiologa, badania diagnostyczne, warsztaty edukacyjne, sesje aktywności fizycznej, indywidualne konsultacje z psychologiem czy dietetykiem. Do udziału w programie rehabilitacji kardiologicznej, zachęcała na naszej antenie Aleksandra Kacprzak Koordynator Realizacji Projektu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co należy zrobić, aby wziąć udział w programie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program jest realizowany m.in. przez Szpitale Tczewskie,  a ośrodki realizujące projekt znajdują się na terenie całego województwa, w tym w: Gdańsku, Kosakowie, Gdyni, Malborku, Sztumie, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Szymbarku i Lęborku:

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy o projekcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kacprzak Koordynator Projektu

Program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej jest częścią projektu pn. „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Wszystkie informacje, garść praktycznych porad oraz możliwość zgłoszeń znajdziemy na stronie radynauklady.pl oraz na facebookowym profilu programu.

PI/HB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe