Kolejne medale rodziny Bejgrowiczów na Mistrzostwach Świata!

  • 13.11.2019, 18:34 (aktualizacja 13.11.2019, 18:46)
  • Redakcja
Kolejne medale rodziny Bejgrowiczów na Mistrzostwach Świata! mat. prasowe rodziny Bejgrowiczów

Podziel się:

Oceń:

Tczewianie, ojciec z synem: Józef i Tomasz Bejgrowicz dokonali nie lada wyczynu startując z sukcesami w krótkim czasie na dwóch największej rangi mistrzowskiej zawodach. Do dwóch medali: złotego Józefa i brązowego Tomasza na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym federacji GPC (Global Powerlifting Committee), dołożyli kolejne dwa: złoty i srebrny podczas Mistrzostw Świata w trójboju siłowym federacji WPC (World Powerlifting Congress) w Lahti.

Józef Bejgrowicz jak zwykle był klasą sam dla siebie. Zwyciężył swoją kategorię wagową (do 82,5 kg) i wiekową (MASTERS 6) zdobywając złoty medal w trójboju siłowym. Przy okazji poprawił 6 rekordów świata (3 w martwym ciągu: 200 kg, 220 kg i 225 kg oraz 3 w całym trójboju siłowym 430 kg, 450 kg i 455 kg). Gdyby nie kontrowersyjne przysiady, w których dwa podejścia nie zostały zaliczone przez sędziów na ciężarze 172,5 kg, to tak i tak okazały już rekord świata w całym trójboju siłowym, mógłby być jeszcze bardziej wyśrubowany i nie do pobicia na długie lata.

Tomasz Bejgrowicz, syn Józefa tym razem poprawił swoje ostatnie osiągnięcie sprzed 2 tygodni zdobywając srebrny medal. W walce o złoto z Brytyjczykiem niestety nie pomógł już nawet pobity przez niego rekord życiowy w ostatnim podejściu rywalizacji - martwym ciągu – 230 kg. Ostatecznie Tomasz osiągając 570 kg w całym trójboju siłowym zakończył rywalizację na pomoście w kategorii wagowej do 110 kg i wiekowej MASTERS 1 ze srebrnym medalem na szyi.

Warto docenić tczewian nie tylko za zdobyte medale i rekordy świata, ale też i to, że podjęli się niezwykle trudnego zadania - startu na dwóch światowych czempionatach, dwóch różnych federacji w krótkim odcinku czasu. Potwierdzili oni tym samym swoją zarówno mistrzowską klasę, jak i sportową wytrwałość. Zawody tego typu są bardzo wyczerpujące dla organizmu i nierzadko potrzeba sporo czasu na regenerację między startami. Rywalizacja sportowa w konkurencji trójboju siłowego na Mistrzostwach Świata toczy się zazwyczaj przez cały dzień. W Lahti walka tczewskich siłaczy na pomoście trwała prawie 10 godzin. Przez cały ten czas naszych zawodników gorąco dopingowała żona Józefa oraz rodzina Tomasza.

W Mistrzostwach Świata WPC w Lahti udział wzięło w sumie 550 zawodników z 26 krajów.

Redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe