"W Tczewie pełno jest Romana Landowskiego" - zaproszenie na XII edycję Festiwalu Twórczości Kociewskiej [ROZMOWA]

  • 14.11.2019, 12:56 (aktualizacja 15.11.2019, 16:33)
  • Hanna Brzezińska
"W Tczewie pełno jest Romana Landowskiego" - zaproszenie na XII edycję Festiwalu Twórczości Kociewskiej [ROZMOWA] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Trwa XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. Organizatorem i koordynatorem wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej. W tym roku poza częścią konkursową odbędą się imprezy towarzyszące dla mieszkańców naszego regionu.

Festiwal to wydarzenie unikalne nie tylko w skali naszego regionu. Projekt powstał w 2008 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, by zachować pamięć o Romanie Landowskim, jego dorobku literackim oraz wkładzie w rozwój kultury Kociewia. Od tego czasu z konkursu literacko-recytatorskiego przekształcił się w imprezę prezentującą kulturę słowa, obrazu, ruchu i muzyki kociewskich autorów, także tych współczesnych. 

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się wrześniowym spotkaniem przy ławeczce Landowskiego. Potem przyszedł czas na eliminacje rejonowe i X Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci z Kociewia", który odbył się 24 października w Świeciu. Z kolei już 18 listopada rozpocznie się Tczewski Tydzień Kociewski. Będzie to czas kolejnych, w tym zupełnie nowych, działań festiwalowych.

O historii Festiwalu Twórczości Kociewskiej na naszej antenie mówili Eleonora Lewandowska oraz Janusz Landowski z Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co wydarzy się podczas Tygodnia Kociewskiego?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal to nie tylko część konkursowa. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się wystawa fotograficzna, będzie można też m.in. poznać alfabet kociewski oraz usłyszeć cztery pieśni z elementami gwary kociewskiej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. 

fot. materiały prasowe

Nasi goście mówili również o tym, kto wspiera festiwal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Współorganizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna, Fabryka Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki, a także Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

fot. materiały prasowe

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej.

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe