Trwają prace nad projektem miejskiego budżetu. Debata z mieszkańcami na początku grudnia [AKTUALIZACJA]

  • 19.11.2019, 17:16 (aktualizacja 27.11.2019, 12:26)
  • Redakcja
Trwają prace nad projektem miejskiego budżetu. Debata z mieszkańcami na… arch. AK UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W najbliższych tygodniach władze Tczewa przedstawią szczegółowe założenia miejskiego budżetu na rok 2020. Już wiadomo, że z uwagi na zmiany w polityce fiskalnej państwa, podwyżkami minimalnego wynagrodzenia oraz wynagrodzeń nauczycieli w placówkach zarządzanych przez miasto, konieczne będzie szukanie oszczędności, tam gdzie jest to możliwe. Pomimo to Tczew stawia na inwestycje i realizację projektów, w które zaangażowane są środki unijne.

AKTUALIZACJA 25 LISTOPADA

W najbliższych dniach radni miejscy zapoznają się z projektem budżetu. W środę, 4 grudnia o godzinie 17:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego przy ul. 30 Stycznia 1 (budynek dawnego CED-u) zainteresowani mieszkańcy będą mogli wziąć udział w debacie na temat miejskich finansów w 2020 roku. Na spotkanie zaprasza Małgorzata Mykowska rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wstęp jest otwarty dla wszystkich chętnych


18 LISTOPADA

Tczewscy urzędnicy pracują nad przyszłorocznym budżetem. Konkretne założenia projektów poznamy w najbliższych tygodniach. W wielu miastach kraju władze samorządowe zwracają uwagę na planowane mniejsze wpływy do miejskich kas w związku ze zmianami prawnymi dotyczącymi przepisów podatkowych oraz podwyżkami płacy minimalnej i wynagrodzenia nauczycieli. Zapytaliśmy prezydenta miasta Mirosława Pobłockiego o przygotowywany budżet Tczewa na rok 2020:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Budżet miasta musi w tym roku objąć m.in. podwyżkę płacy minimalnej. Rządowe środki przekazane na ten cel nie pokrywają tych kwot w całości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie zatem władze samorządowe będą szukać oszczędności?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo konieczności cięć, przyszły rok ma być jednym z rekordowych pod względem inwestycyjnym. Jakie najważniejsze projekty będą realizowane w mieście w 2020 roku?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do szczegółowych założeń przyszłorocznego budżetu będziemy powracać w kolejnych tygodniach.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe