Hala sportowa pod ziemią. Jest koncepcja zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie

  • 20.11.2019, 17:15 (aktualizacja 20.11.2019, 17:18)
  • Redakcja, Krzysztof Repiński / Tv Tetka
Hala sportowa pod ziemią. Jest koncepcja zagospodarowania terenu przy… fot. Tv Tetka Tczew

Podziel się:

Oceń:

Boisko na dachu hali sportowej? Tak awangardowa jest zwycięska koncepcja na zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 na tczewskim Czyżykowie. Konkurs wygrała firma projektowa Apa, która zaproponowała budowę hali sportowej pod ziemią, a na jej dachu zaplanowała boisko.

W programie "Pytania do prezydenta" na antenie Telewizji Tetka prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki opowiadał o pomyśle na zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 na osiedlu Czyżykowo. Przedmiotem ogłoszonego pod koniec lipca br. konkursu było opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania boiska i otoczenia Szkoły Podstawowej nr 1. Do wykonania pełnej koncepcji zaproszono dwa biura projektowe. Zamawiający oczekiwał przedstawienia takiego wariantu przebudowy terenu boiska szkolnego, także terenu wokół obiektu placówki, który miał zawierać nowa hale sportową, kompleks sportowy z boiskiem ze sztuczna nawierzchnią i bieżnią, także place aktywności dla dzieci i rozwiązałby problemy z miejscem do parkowania. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki autora pracy konkursowej na opracowanie dokumentacji projektowej.

Do 25 października wpłynęła tylko jedna praca konkursowa,która spełniała wytyczne określone przez komisję konkursową, z firmy APA PROJEKT Piotr Lewandowski z Tczewa. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki autora pracy konkursowej na opracowanie dokumentacji projektowej.

Prezydent Pobłocki przyznał, że koncepcja jest bardzo ciekawa:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tam, gdzie dziś jest sala sportowa, powstanie parking, a tam, gdzie teraz jest boisko pod ziemią powstanie hala sportowa a na niej - boisko odkryte. 

Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 1 będzie największym zadaniem w najbliższych latach w infrastrukturę szkolną w naszym mieście. To nie tylko budowa hali i przyszkolnego boiska - całkowicie zmieni się cała przestrzeń. W koncepcji uwzględniono koszt budowy, który ma się zamknąć w 15 milionach złotych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Firma zaproponowała także drugi wariant koncepcyjny - budowę boiska z zadaszeniem tzw. łukową konstrukcją namiotową. Władze Tczewa nie zdecydowały się na takie rozwiązanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakończenie konkursu to dopiero początek i nie jest równoznaczne z rozpoczęciem prac projektowych. Teraz prezydent i autor zwycięskiej koncepcji przystąpią do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. Jeśli strony dojdą do porozumienia, to inwestycja będzie realizowana w co najmniej dwóch etapach i zakończy się na koniec 2022 roku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o planowanej inwestycji zobaczycie w materiale filmowym Tv Tetka Tczew:

 

Redakcja, Krzysztof Repiński / Tv Tetka

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe