Stadion w Pelplinie zostanie gruntownie przebudowany

  • 09.02.2017, 14:49 (aktualizacja 09.02.2017, 15:18)
  • Filip Jędruch, Radio Tczew
Stadion w Pelplinie zostanie gruntownie przebudowany

Podziel się:

Oceń:

Władze Pelplina od lat noszą się z zamiarem kompleksowej modernizacji stadionu miejskiego. Planowana przebudowa może mieć szerszy zakres niż zakładano, bo pojawił się pomysł, by przekształcić obiekt w stadion powiatowy, który będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta i gminy Pelplin.

Ma to być obiekt wielofunkcyjny, z zapleczem, trybunami i parkingami. Wieloetapowa inwestycja musi być sfinansowana z kilku źródeł. Miasto otrzymało na ten cel wsparcie z Ministerstwa Sportu i zachęciło do włączenia się w projekt władze powiatu tczewskiego. Mówi Patryk Demski, burmistrz Pelplina.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ostatniej sesji rada powiatu zatwierdziła uchwałą wkład finansowy. Jak decyzję o dofinansowaniu uzasadnia starostwo i dlaczego powiatowy stadion powstanie w Pelplinie, a nie w Tczewie? Na te pytania odpowiada wicestarosta Witold Sosnowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modernizacja stadionu w Pelplinie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na wiosnę zostanie ogłoszony przetarg.

Poniżej zamieszczamy materiał wideo przygotowany przez Krzysztofa Repińskiego dla Telewizji Tetka.

 

Filip Jędruch, Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wp
Wp 10.02.2017, 19:51
Niech wkoncu zrobią drogi a nie pierdoła glupotu cały czas z tego co wiem cały czas mieszkam koło tego śmiesznego boiska i się śmieje he he he

Pozostałe