Posła z Tczewa wybrano do Krajowej Rady Sądownictwa

  • 22.11.2019, 10:22 (aktualizacja 22.11.2019, 13:46)
  • Redakcja
Posła z Tczewa wybrano do Krajowej Rady Sądownictwa mat. prasowy www.kazimierzsmolinski.pl

Podziel się:

Oceń:

W wyniku drugiego głosowania w nocy z czwartku na piątek wybrano członków Krajowej Rady Sądownictwa. Wśród wybranych posłów znalazł się tczewianin Kazimierz Smoliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Tczewski poseł Kazimierz Smoliński  został wczoraj wybrany na członka Krajowej Rady Sądownictwa. Kandydaturę Kazimierza Smolińskiego poparło 233 parlamentarzystów. Poza Kazimierzem Smolińskim w wyniku nocnego głosowania wybrano również  Marka Asta, Bartosza Kownackiego i  Arkadiusza Mularczyka. 

 

 

Jako członek KRS Kazimierz Smoliński będzie zobowiązany do stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. W Krajowej Radzie sądownictwa zasiada obecnie 25 osób wybieranych m.in. przez Sejm.

Kazimierz Smoliński jest prawnikiem. W latach 1998-2002 był przewodniczącym Rady Miasta. W Sejmie zasiada od 2010 roku, kiedy objął mandat po zmarłym Macieju Płażyńskim. W ostatnich latach pełnił m.in. funkcję wiceministra infrastruktury oraz wiceprzewodniczącego komisji śledczej ds. VAT.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fanka
Fanka 22.11.2019, 12:47
Gratulacje! Teraz na pewno będą tanie mieszkania +, karuzele vatoskie się skończą, a most na Wiśle w Tczewie zostanie przywrócony do użytku. Poważnie.

Pozostałe