NA ŻYWO: Dziś Światowy Dzień Kociewia

  • 10.02.2017, 07:57 (aktualizacja 15.02.2017, 17:41)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
NA ŻYWO: Dziś Światowy Dzień Kociewia

Podziel się:

Oceń:

Z okazji Światowego Dnia Kociewia razem z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie zapraszamy w podróż po naszym regionie. Będziemy w Starogardzie Gdańskim, ale goście będą pojawiać się też w naszym studiu. Dla Słuchaczy mamy mnóstwo konkursów i świetnych nagród! Wszystkich pytamy dziś: czym dla Ciebie jest Kociewie?

Kończymy już nasz specjalny program przygotowany wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie i wieloma partnerami, fundatorami nagród. Gratulujemy szczęśliwcom, którzy wygrali konkursy, dziękujemy za aktywny udział wszystkim Kociewiakom i sympatykom naszej łagodnej krainy. Mamy nadzieję, że będziecie wracać na Kociewie, a jeśli chcecie jeszcze odpowiedzieć na pytanie: "Czym jest dla Ciebie Kociewie?", napiszcie do nas: [email protected]

godz. 18:10

Na koniec dnia gość specjalny kpt. Krzysztof Wierzchoń dowodzący masowcem MS Kociewie, który opowiedział nam m.in. o ratowaniu rozbitków i szczęśliwym statku:

MS Kociewie

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 17:30

Damian Domański, animator życia społecznego, nauczyciel łaciny (!), prezes Stowarzyszenia Drabka i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie też nas odwiedził i opowiedział o rdzennym Kociewiu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 16:45

Etnografka Kamila Gillmeister z Fabryki Sztuk, autorka koncepcji wystawy i autorka książki "Krzyże i kapliczki przydrożne" w naszym studiu:

Kamila Gillmeister, etnografka

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 15:55

Nie zwalniamy tempa, wciąż możecie zdobywać nagrody w konkursach, a jeszcze będą goście!

godz. 14:42

Odwiedził nas Jerzy Cisewski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, inicjator powstania pomorskiego szlaku turystyczno-kulturowego poświęconego księdzu Pasierbowi – także patronowi ZSE.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 14:16

W naszym studiu właśnie pojawił się Krystian Mróz, rycerz gniewski, zwycięzca ubiegłorocznego Turnieju Husarskiego, Towarzysz Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 13:36

Tym razem odwiedził nas ksiądz Zbigniew Gełdon, z wykształcenia magister dziennikarz i licencjat teologii. Pełni funkcję wicedyrektora Radia Głos z Peplina i jak sam o sobie na głos mówi „rychtych je Kociewiak”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 13:07

Gościem w naszym studiu Radia Tczew był Piotr Kajzer, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, pracownik działu Sekcji Historii Miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 12:27

Ostatnim gościem w naszym mobilnym studiu w Starogardzie Gdańskim będzie Magdalena Cholewa, dyrektor Grodziska Owidz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 12:23

Prezydent Starogardu zapraszał tczewian do stolicy Kociewia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 12:02

Już za chwilę na antenie Radia Tczew rozmowa z prezydentem Starogardu Gdańskiego, Januszem Stankowiakiem. Zapytamy go o to, jak żyje się w Starogardzie i na Kociewiu.

godz. 11:50

Z kolei Radosław Spychalski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie opowiadał o tym, jak trafić na takie stanowisko w tak młodym wieku ;)

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 11:45

Andrzej Firyn z Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej w Osieku mówił m.in. o kociewskim morzu, czyli o Jeziorze Kałębie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 10:55

Jan Banacki, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard opowiadał o kociewskich lasach i o wilkach, które można spotkać w okolicach Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 10:26

To nasi pierwsi starogardzcy goście, czyli pani Anna Gemba razem z Julką, Zuzią i Julią. Rozmawialiśmy o kociewskich tańcach i muzyce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 10:03

Jesteśmy już w słonecznym Starogardzie Gdańskim :) Za chwilę rozpoczynamy nadawanie ze stolicy Kociewia!

godz. 9:10

Kolejny gość ma wspaniała koszulę, a do tego przyprowadził ekipę Tv Tetka Tczew :) Piotr Kończewski z LOT Kociewie czyli jeden z pomysłodawców i inicjatorów Światowego Dnia Kociewia.

Piotr Kończewski, LOT Kociewie

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 8:30

Powitaliśmy w studiu Krystynę Gierszewską, prezes Kociewskiego Forum Kobiet, regionalistkę, mistrzynię kulinarną, autorkę książek o tematyce kulinarnej i regionalnej.

Krystyna Gierszewska, Kociewskie Forum Kobiet

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 8:00

Pierwszy gość w studiu to Michał Kargul. Doktor historii, działacz Kociewskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, organizator Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych i Kongresu Kociewskiego. Mówi o sobie "Kociewiak Bagienny".

Michał Kargul, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Kociewski

loadingŁaduję odtwarzacz...

godz. 7:00

Konkursy, goście, niespodzianki związane z naszym regionem, Kociewiem - tego spodziewajcie się przez cały dzień!

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Toć mozym
Toć mozym 11.02.2017, 09:39
Do Pelpsina na psiwo?
Jo
Jo 11.02.2017, 10:58
Kedy?
Toć możym
Toć możym 11.02.2017, 13:57
Zara jeda. Ino buksy obuja.
Toć możym
Toć możym 11.02.2017, 13:56
Zara jeda. Ino buksy obuja.
Ewa
Ewa 10.02.2017, 17:42
Jo, to był fajny dzień!

Pozostałe