Tomasz Wendt wydaje nową płytę

  • 22.11.2019, 13:48 (aktualizacja 22.11.2019, 14:09)
  • Barbara Jackiewicz
Tomasz Wendt wydaje nową płytę okładka płyty

Podziel się:

Oceń:

Saksofonista jazzowy Tomasz Wendt, syn Adama Wendta, zasłużonego dla kultury muzyka, wydaje nową płytę "Chapter B."

Pochodzący z Tczewa Tomasz Wendt, obecnie wrocławianin, a szerzej, obywatel świata muzycznego, trzy lata po premierze debiutanckiej płyty "Behind The Strings", nagranej ze swoim zespołem i Atom String Quartet, wydaje kolejną płytę. Tym razem współpracuje z trzema świetnymi polskimi muzykami. 

Debiut Tomasza zdobył uznanie w polskim środowisku muzycznym, zarówno fanów jak i krytyków, co zaowocowało nagrodą Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny. Gdy tuż po nowym roku 2017, Tomek przyjechał do rodzinnego domu, odwiedził studio Radia Tczew i opowiadał na naszej antenie o płycie "Behind The Strings". W czasie między debiutem a druga płytą nie próżnował - we wrześniu 2019 roku obronił tytuł doktora sztuk muzycznych na Akademii im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, jest tam wykładowcą. Dźwięki jego saksofonu można było usłyszeć w wielu projektach. Ostatnio przysłuchiwaliśmy się im na płycie projektu jazzowego wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego i basisty Tomasza Grabowego Vibraslap "Different Wor(l)ds" wydanej w październiku br.

Teraz mamy w ręce drugi album muzyka. Na płycie zatytułowanej „Chapter B” muzyk znów zaskakuje - mamy skład bez basu: klawisze, perkusja, saksofon i... skrzypce. Autorem wszystkich kompozycji jest Tomasz Wendt (saksofon), a towarzyszą mu w nagraniach: Jan Smoczyński (instrumenty klawiszowe), Paweł Dobrowolski (perkusja) i Mateusz Smoczyński (skrzypce, elektronika). Pierwsza okazja do poznania płyty na naszej antenie pojawi się jeszcze dziś w audycji popołudniowej, a więcej nagrań pojawi się w Jazzowaniu we wtorek po godz. 18:00.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe