Zostań wolontariuszem roku. Zgłoszenia tylko do 30 listopada

  • 23.11.2019, 14:07 (aktualizacja 23.11.2019, 14:36)
  • Redakcja
Zostań wolontariuszem roku. Zgłoszenia tylko do 30 listopada fot. ArtymaStudio

Podziel się:

Oceń:

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłosiła nabór w konkursie na wolontariusza roku 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 listopada. Warto przyjrzeć się, kto w naszym otoczeniu zasługuje na takie wyróżnienie.

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłosiła nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkowo aktywną działalnością społeczną. W tym roku nagrody w pięciu kategoriach zostaną wręczone 13 grudnia podczas XI Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem jest Gmina Tczew. Impreza odbędzie się o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Czarlinie.

Konkurs i gala pokazują, jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Pozwalają docenić najaktywniejszych, którzy wspomagają organizację inicjatyw społecznych i działają na rzecz dobra wspólnego w powiecie tczewskim. W tym roku przyznane zostaną nagrody w kategoriach: Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku, Inicjatywa społeczna Roku, Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom, Animator Roku oraz Firma przyjazna społeczności lokalnej.

Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 30 listopada pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] na odpowiednich formularzach, które są do pobrania w linkach: Grupa wolontariuszy i Wolontaruisz RokuInicjatywa społeczna RokuOrganizacja Instytucja przyjazna wolontariuszomAnimator RokuFirma przyjazna społeczności lokalnej. Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego, a zgłosić ich mogą grupy nieformalne i organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze. Kapituła konkursu, która składa się z osób nagrodzonych w ubiegłych latach oraz przedstawicieli samorządów lokalnych i Rady organizacji, będzie oceniać przede wszystkim zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych działaniach, wybierze laureatów konkursu do 5 grudnia. Wręczenie nagród odbędzie się 13 grudnia w Czarlinie.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego oraz Gminy Tczew.

Redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe