16 Dni Przeciwko Przemocy

  • 27.11.2019, 13:38 (aktualizacja 27.11.2019, 14:02)
  • Aleksandra Hotowy
16 Dni Przeciwko Przemocy www.rpo.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Od 25 listopada do 10 grudnia w całej Polsce trwają działania mające na celu uwrażliwienie społeczeństwa na zjawisko przemocy ze względu na płeć.

Prowadzone w tym czasie działania poświęcone są wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Kampania potrwa do 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ma to symbolicznie zaznaczyć, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. W tym roku temat przewodni akcji to “Koniec z przemocą ze względu na płeć w świecie pracy”, co ma zwrócić uwagę na możliwości zapobiegania i przeciwdziałania przemocy seksualnej, w tym molestowaniu w miejscach pracy i nauki, w szczególności na uczelniach. Więcej informacji można znaleźć na stronie kampania16dni.pl

O akcji oraz o metodach wsparcia zarówno dla osób doświadczających jak i stosujących przemoc na naszej antenie rozmawialiśmy z Markiem Hojczykiem, psychologiem klinicznym, psychoterapeutą oraz  kierownikiem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Rusocinie

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Historie kobiet, które doświadczyły przemocy stały się inspiracją do powstania spektaklu "Właściwie tango..." Wystawianego przez Teatr Medium ze Starogardu Gdańskiego. O tej sztuce oraz kolejnych planach artystycznych rozmawialiśmy z Marzeną Nieczują-Urbańską, aktorką Teatru Wybrzeże, pieśniarką Fado, reżyserką spektaklu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Więcej o teatrze przeczytacie TUTAJ.

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe