Nagrody pieniężne za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Do końca roku można zgłaszać młodych zawodników i trenerów

  • 28.11.2019, 12:02 (aktualizacja 28.11.2019, 15:11)
  • PI
Nagrody pieniężne za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Do końca roku można zgłaszać młodych zawodników i trenerów archiwum RT

Podziel się:

Oceń:

Do końca grudnia w Urzędzie Miasta można składać wnioski o przyznanie nagród dla lokalnych młodych sportowców i ich trenerów, którzy mogą pochwalić się sukcesami w mijającym roku.

Do końca roku w Urzędzie Miejskim w Tczewie można składać wnioski o nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym dla sportowców w kategorii młodzieżowca, juniora, juniora młodszego i młodzika oraz dla trenerów. O szczegółach mówi rzecznik prasowy urzędu Miejskiego w Tczewie  Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyróżnienia i nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym zrzeszonym  w klubach sportowych lub stowarzyszeniach mających siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Tczew oraz innym osobom fizycznym  zamieszkałym na terenie Tczewa.

Co istotne, nagrody i wyróżnienia mogą być przyznane sportowcom biorącym udział we współzawodnictwie sportowym w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior  i młodzieżowiec, jeżeli spełnili jeden z poniższych warunków:

1) zajęli pierwsze miejsce w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy – nagroda w wysokości 2500 zł,

 2) zajęli drugie miejsce w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy – nagroda w wysokości 2100 zł,

3) zajęli trzecie miejsce w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy – nagroda w wysokości 1700 zł,

4)  zajęli pierwsze miejsce w  olimpijskich dyscyplinach sportowych   w Mistrzostwach Polski Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – nagroda w wysokości 2100 zł,

5)  zajęli drugie miejsce w olimpijskich dyscyplinach sportowych  w Mistrzostwach Polski Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – nagroda w wysokości 1800 zł,

6) zajęli trzecie miejsce w  olimpijskich dyscyplinach sportowych   w Mistrzostwach Polski Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – nagroda w wysokości 1500 zł.

Nagrody i wyróżnienia mogą być również przyznawane trenerom zasłużonym w uzyskaniu wysokich wyników sportowych lub osiągnięć sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym przez sportowców, o których mowa powyżej – nagroda w wysokości 700 zł.

Kandydatów do nagród mogą zgłaszać kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej i organizacje sportowe, trenerzy, inne osoby fizyczne.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Edukacji UM, ul. 30 Stycznia 1,  tel. 58 77 59 395.


Warto przypomnieć, że w lutym 2019 za osiągnięcia sportowe w roku 2018, po zaopiniowaniu złożonych wniosków przez komisję, władze miasta przyznały łącznie 21 nagród finansowych. Nagrody w wysokości od 1500-2100 zł otrzymało 16 zawodników. Nagrody w wysokości 700 zł zostały przyznane również 5 trenerom

ZAWODNICY I ICH OSIĄGNIĘCIA

  • Maria Deptulska – radioorientacja sportowa, TSRS Tczew (dwa brązowe medale w Mistrzostwach Świata w Radioorientacji sportowej w Korei Południowej, medalistka Mistrzostw Polski w radioorientacji i orientacji sportowej)
  • Kamil Gajewski – tenis ziemny, Sport Tenis Klub (II m. w  Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu, III m. w Letnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Świdniku)
  • Oliwer Mueller – boks, KS Wisła Tczew (III m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w Grudziądzu)
  • Nikodem Wieczorkowski  - pływanie UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 2500 m)
  • Paulina Neubauer – pływanie, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 800 m stylem dowolnym)
  • Maria Kuchta - pływanie, UKS Dwójka Tczew (I m. w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. w Letnich Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. na Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem dowolnym)
  • Daria Górska – tenis ziemny, Olimpia Poznań (I m w Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze podwójnej, I m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze podwójnej, II m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej, drużynowe Mistrzostwo Polski Młodziczek). Łącznie w 2018 roku zdobyła 7 medali Mistrzostw Polski : 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe młodziczek.
  • Zuzanna Golicka, jeździectwo, Sopocki Klub Jeździecki (II m. w Halowym Pucharze Polski dzieci i młodzieży Leszno 2018)
  • Marcelina Kruża – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodziczek w skoku wzwyż w Bełchatowie)
  • Klaudia Wendowska - lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodzieczk w 5-boju w Suwałkach)
  • Daniel Ławrynowicz – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, II m indywidualnie i III m. w sztafecie w Mistrzostwach Polski Seniorów, II m. drużynowo i III m sztafet w Mistrzostwach  Europy Młodzieżowców, II m . sztafet Mistrzostw Europy Młodzieżowców, III m. w Akademickich Mistrzostwach Świata)
  • Marcel Walkowiak– pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (III m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, III m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych)
  • Piotr Ziółek – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach  Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
  • Zuzanna Ławrynowicz – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
  • Karol Arczewski – wioślarstwo, KW 1904 Poznań (I m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w czwórce podwójnej, II m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dwójce podwójnej)
  • Jakub Fedorowicz – wioślarstwo, tenis ziemny, Sopocki Tenis Klub (III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów, III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży Kadetów, członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego).

TRENERZY

  • Damian Mielewczyk  boks, KS Wisła Tczew, trener Oliwera Muellera
  • Mariusz Marut - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew, trener zawodników: Zuzanny Ławrynowicz, Marcela Walkowiaka, Piotra Ziółka)
  • Rafał Górski – tenis ziemny, trener Darii Górskiej
  • Stefan Domienikowski – jeździectwo, trener Zuzanny Golickiej
  • Józef Krawczykiewicz – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew – trener Klaudii Wendowskiej i Marceliny Kruży

Ponadto 17 zawodników i 2 trenerów otrzymało wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA

Zawodnicy

  • Zawodnicy radioorientacji sportowej, TSRS Tczew: Magdalena Rutkowska, Oskar Bonna
  • Zawodniczki piłki ręcznej MKS Sambor Tczew: Wiktoria NobisLaura Maury, Julia KiwatrowskaWiktoria LisJulia JezierskaMilena Gowin, Kamila Brejska, Aleksandra Puckowska, Julia Bielińska, Julita Ciesielska, Julia Polenz, Weronika Solińska
  • Zawodnicy Arkadii Tczew, bilard: Arkadiusz Sząszor, Kamil Sząszor, Sandra Aftka

Trenerzy

  • Robert Karnowski – piłka ręczna, MKS Sambor Tczew
  • Artur Wierzbicki – piłka ręczna, MKS Sambor Tczew.

 

źródło materiały UM w Tczewie/ wrotatczewa.pl

PI

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe