"Wychodzimy poza stereotypy wizji bibliotek publicznych" - rozmowa z okazji 70. rocznicy powstania biblioteki w Morzeszczynie

  • 29.11.2019, 11:32 (aktualizacja 29.11.2019, 14:06)
  • Hanna Brzezińska
"Wychodzimy poza stereotypy wizji bibliotek publicznych" - rozmowa z okazji… fot. materiały prasowe/Facebook

Podziel się:

Oceń:

"Chcemy, aby biblioteki były centrami życia społecznego i kulturalnego" - tak na naszej antenie mówił dyrektor biblioteki w Morzeszczynie Damian Domański. Choć placówka ma już 70 lat, to jest młoda duchem i wciąż ma nowe pomysły na to, jak zaktywizować i zintegrować mieszkańców.

To zdecydowanie więcej niż wypożyczalnia książek. W tym roku morzeszczyńska biblioteka zorganizowała m.in. warsztaty krawieckie i rękodzielnicze, warsztaty muzyczne dla dzieci, czy też zajęcia z nordic walking. 

W piątkowy poranek z dyrektorem placówki Damianem Domańskim rozmawialiśmy nie tylko o planach na uroczyste świętowanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czego życzyć bibliotece w Morzeszczynie na kolejne lata? Przede wszystkim spełnienia marzeń o nowym, funkcjonalnym budynku. Jak mówi dyrektor, dobrym życzeniem jest też to, aby stale rosła liczba użytkowników.
 


Na urodziny biblioteki zaproszono wyjątkowych gości i zaplanowano nietuzinkowe atrakcje. Udział w wydarzeniu mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i ilości przeczytanych w tym roku książek. Urodzinowa gala rozpocznie się o godz. 17:00 na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. Podczas wydarzenia zostaną także wręczone nagrody Amicus Certus dla niezawodnych ambasadorów morzeszczyńskiej biblioteki oraz Gminne Nagrody Wolontariatu 2019.
 

fot. materiały prasowe
 

Gdyby ktoś szukał pomysłu na urodzinowy prezent dla biblioteki, to jest pomysł - niedawno zakończyła się modernizacja filii w Majewie. Pomieszczenia zostały wyremontowane, ale zabrakło wystarczających funduszy na zakup wyposażenia. W tym można pomóc biorąc udział w zbiórce pod hasłem "Meble dla biblioteki" na portalu zrzutka.pl.
 

fot. materiały prasowe


Więcej o działalności i kolejnych planowanych akcjach znajdziecie na stronie biblioteki w Morzeszczynie oraz na Facebooku.

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe