Opinie w Radiu Tczew 28.11.: za przemoc w większości odpowiadają mężczyźni

  • 29.11.2019, 14:02 (aktualizacja 05.12.2019, 13:21)
  • Barbara Jackiewicz
Opinie w Radiu Tczew 28.11.: za przemoc w większości odpowiadają mężczyźni fot. Barbara Jackiewicz od lewej: Krystyna Paszkowska (Dziennik Bałtycki), Jola Pobłocka (tcz.pl)

Podziel się:

Oceń:

28 listopada gośćmi Opinii w Radiu Tczew były Krystyna Paszkowska z „Dziennika Bałtyckiego” i Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, tczewianin Kazimierz Smoliński został powołany na członka Krajowej Rady Sądownictwa:  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patowa sytuacja mostu tczewskiego. Ale na listopadowej sesji Rady Powiatu Tczewskiego radni podjęli Rezolucję skierowaną do władz państwa o przejęcie i uratowanie cennego zabytku. Po burzliwej dyskusji radni Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się nie głosować. Prace na moście zostały wstrzymane pod koniec września i wciąż nie wiadomo, kiedy ponownie ruszą. Może to grozić katastrofą budowlaną:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do 10 grudnia trwa 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, międzynarodowa kampania, której celem jest likwidowanie przemocy ze względu na płeć. Dane statystyczne są bezwzględne - sprawcami 90% aktów przemocy są mężczyźni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie ma powstać nowa sala sportowa i boisko. Tczewska firma projektowa Apa zaproponowała futurystyczną koncepcję na zagospodarowanie terenu - halę pod ziemią z boiskiem na jej dachu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 12 grudnia. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe