Tczew: Potrącenie kobiety na ulicy Jagiellońskiej

  • 10.12.2019, 09:28 (aktualizacja 10.12.2019, 13:38)
  • Redakcja
Tczew: Potrącenie kobiety na ulicy Jagiellońskiej fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek, 9 grudnia na ulicy Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca bmw potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 71-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny.

Przed godziną 6:00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca bmw jadąc prosto ulicą Jagiellońską w kierunku drogi krajowej nr 91, potrącił 71-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. 71-latka karetką została zabrana do szpitala. Mundurowi kierowcy bmw zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny, a policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. 

fot. KPP Tczew

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe