Co dalej z MEVO? Warsztaty dla mieszkańców

  • 11.12.2019, 16:45 (aktualizacja 11.12.2019, 17:46)
  • Aleksandra Kęprowska
Co dalej z MEVO? Warsztaty dla mieszkańców fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec października Zarząd Obszaru Metropolitalnego zdecydował o rozwiązaniu umowy z NB Tricity na zarządzanie Rowerem Metropolitalnym MEVO. W ocenie zarządu była to jedyna szansa na uratowanie idei roweru metropolitalnego, a także ochronę środków publicznych przeznaczonych na finansowanie tego projektu. Warsztaty z mieszkańcami dotyczące wypracowania nowych rozwiązań dla MEVO odbędą się w czwartek, 12 grudnia o godz. 17:00 w Gdańsku. Także mieszkańcy Tczewa mogą wziąć w nich udział.

 

Wciąż nie jest znana przyszłość MEVO. Jednym z pierwszych kroków Obszaru Metropolitalnego jest zaproszenie mieszkańców do wspólnego wypracowania nowych rozwiązań, które pomogą w przywróceniu rowerów miejskich. 

Zanim przygotujemy założenia i warunki do przetargu na wznowienie systemu roweru metropolitalnego MEVO, chcemy porozmawiać z mieszkańcami i użytkownikami o tym, jak ma wyglądać system w przyszłości. Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, rodzajów rowerów, sposobów wypożyczania i funkcjonalności aplikacji.

www.metropoliagdansk.pl

WARSZTATY Z MIESZKAŃCAMI 

Odbędą się one 12 grudnia (czwartek) o godz. 17:00. Miejsce: ul. Długi Targ 39/40, II piętro, sala 209. Rejestracja: https://forms.gle/grLZFUQ3n2h55tef7. Swoją opinię dotyczącą wznowienia MEVO można również przesłać mailowo na adres: [email protected]


Rower metropolitalny MEVO funkcjonował w 14 gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot od 26 marca do 28 października 2019 roku. W tym czasie ponad 167 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. .

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nowak
Nowak 11.12.2019, 19:41
Mevo nie zadziała przy takiej opłacie. Chyba, że będzie to 5 zł za pierwsze 20 minut to może...

Pozostałe