16 grudnia: Niebezpieczny poranek na drogach [AKTUALIZACJA]

  • 16.12.2019, 08:34 (aktualizacja 20.12.2019, 14:22)
  • Redakcja
16 grudnia: Niebezpieczny poranek na drogach [AKTUALIZACJA] fot. PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Na drogach w wielu regionach nasze kraju, również na Pomorzu, panują trudne warunki. Miejscami śliska nawierzchnia przyczynia się do dużej ilości niebezpiecznych zdarzeń.

AKTUALIZACJA 

19 grudnia tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się w pobliżu Rudna w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 63-letni kierowca renault. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 16 grudnia na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Rudno. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym zderzyły się dwa samochody osobowe. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący renault clio jadąc w kierunku Łodzi, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą superb. Niestety wskutek tego wypadku 63-letni kierowca renault poniósł śmierć.

W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

fot. KPP Tczew


W poniedziałek, 16 grudnia na drodze krajowej nr 91 około godziny 6:00 doszło do śmiertelnego wypadku. Między Rudnem a Lignowami zderzyły się dwa samochody osobowe. Jest jedna ofiara śmiertelna i jedna osoba poszkodowana. Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Ruch odbywał się wahadłowo. O szczegółach mówi mł. kpt. Michał Myrda z tczewskiej straży pożarnej. Mówi rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie mł. kpt. Michał Myrda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei przed godziną 9:00 do wypadku doszło także w Subkowach - samochód osobowy wypadł tam z drogi i dachował. Jedna osoba została poszkodowana. W samochodzie podróżowała matka z dzieckiem. Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe