O Świętach Bożego Narodzenia w Kolumbii i Indonezji, przy okazji festiwalu piosenki i warsztatów językowych

  • 18.12.2019, 13:57 (aktualizacja 19.12.2019, 14:43)
  • Redakcja
O Świętach Bożego Narodzenia w Kolumbii i Indonezji, przy okazji festiwalu piosenki i warsztatów językowych fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Świątecznej "Merry Christmas". Na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych oraz szkoły językowej Sistars do naszego miasta przybyli wolontariusze z Kolumbii i Indonezji. Poza zasiadaniem w jury konkursu oraz prowadzeniem warsztatów językowych Daniela Rodriguez Lemus oraz Nurseto Nugroho znaleźli czas, aby odwiedzić nasze studio i w towarzystwie tłumaczek opowiedzieć o obchodach Bożego Narodzenia w ich rodzinnych stronach.

Wolontariusze Fundacji Euroweek, pochodząca z Kolumbii Daniela Rodriguez Lemus oraz Nurseto Nugroho, który przybył do Polski z Indonezji, zasiedli w jury pierwszej edycji Powiatowego Festiwali Piosenki Obcojęzycznej Świątecznej "Merry Christmas". W konkursie wzięli udział uczniowie z kilku szkół ponadpodstawowych działających na terenie naszego powiatu. Ponadto nasi goście poprowadzili warsztaty językowe dla młodzieży w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie. W naszym studiu, wraz z organizatorkami wydarzeń Darią Gromowską i Mirelą Gromowską ze szkoły językowej Sistars opowiedzieli nam o tych wydarzeniach oraz o tym jak im się podoba nasze miasto:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy o obchody świąt Bożego Narodzenia w Kolumbii i Indonezji. Poznaliśmy świąteczne piosenki w ojczystych językach naszych gości i złożyliśmy sobie życzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Barbara Jackiewicz

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe