Tomasz Hildebrandt nowym dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki [ROZMOWA]

  • 31.12.2019, 10:10 (aktualizacja 03.01.2020, 16:03)
  • Redakcja
Tomasz Hildebrandt nowym dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki [ROZMOWA] Tomasz Hildebrandt, zdjęcie profilowe na FB

Podziel się:

Oceń:

Na koniec roku 2019 rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora CKiS w Tczewie. Od 1 lutego 2020 roku przez trzy lata placówką będzie zarządzał Tomasz Hildebrandt, który zdradził nam, jakie ma plany na swoją kadencję.

Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Tczewa stanęło 5 kandydatów. Dodatkowe przesłuchania, na które zaproszono dwoje kandydatów, odbyły się 30 grudnia. Komisja najwyżej oceniła kompetencje i przygotowanie Tomasza Hildebrandta i zdecydowała o powierzeniu mu funkcji dyrektora Centrum Kultury i Sztuki na trzy lata. Hildebrandt najprawdopodobniej rozpocznie pracę już 1 lutego. 

Komisja podziękowała dotychczasowej dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Joannie Grabowskiej za zaangażowanie, mając jednocześnie nadzieję na dalszą współpracę z samorządem miasta.

Na naszej antenie nowo wybrany dyrektor opowiedział o pomysłach i planach na rozwój oferty kulturalnej w Tczewie i większe zaangażowanie w nią mieszkańców, także poza budynkiem CKiS:

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Tomasz Hildebrandt wielokrotnie gościł na naszej antenie - rozmowę z nim znajdziecie m.in. w tym linku: w-serii-o-andrzeju-bondarze-chcialem-pokazac-tajemnicze-i-charakterystyczne-miejsca-w-polsce


Tomasz Hildebrandt - tczewianin, z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetów Gdańskiego Warszawskiego oraz University of Glasgow. Związany ze środowiskiem gdańskim menadżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, w szczególności festiwali, koncertów i widowisk. Animator środowisk twórczych. Kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wcześniej pracował m.in. w Europejskim Centrum Solidarności. Kierownik projektu  Strefy Kibica UEFA EURO 2012, członek zespołów produkcyjnych takich wydarzeń jak: Rock in Wrocław, Seven Festival Music & More, Festiwal Solidarności, Gdańsk Dźwiga Muzę czy All About Freedom Festival. Współorganizował występy Ennio Morricone, Kylie Minogue, Scorpions, Lou Reeda, Philipa Glassa, Queen, Noela Gallaghera, Pitbulla i wielu innych artystów polskich i zagranicznych. Miłośnik teatru niezależnego, kina autorskiego, jazzu i literatury. Pisarz, autor sześciu powieści, laureat głównej nagrodę w dziedzinie prozy Targów Książki Costerina 2011 za debiutancką książkę pt. „Wyjechać, nie wrócić”, finalista nagrody Złotego Pocisku w kategorii najlepszej polskiej powieści kryminalnej za „Góry umarłych”.

Redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GTW
GTW 05.01.2020, 13:16
Teatry w Tczewie??? A gdzie Zenek w Amfiteatrze??
A
A 05.01.2020, 11:50
To nie jest tczewianin. Obłuda,jak można tak kłamać,to dobrze nie wróży
Literat
Literat 31.12.2019, 13:25
PORAŻKA. PseudoLiterat, węszyciel spisków i burzyciel. Człowiek, którego KULTURA nie obowiązuje.
A czy nie jest przyjaciel dyr. Kordy? Wnioskuję, że wybór po układzie.

Pozostałe