Orędzia samorządowców. Co czeka nas w 2020?

  • 01.01.2020, 00:15
  • Redakcja
Orędzia samorządowców. Co czeka nas w 2020? fot. Tv Tetka Tczew

Podziel się:

Oceń:

Powitanie nowego roku to czas podsumowań, rozliczeń z zadań oraz planowania przyszłości, podejmowania nowych wyzwań. To także serdeczne życzenia, które w noc na przełomie roku 2019 i 2020 składaliśmy przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i tym, których spotkaliśmy na ulicach. Życzenia dla mieszkańców powiatu tczewskiego i Tczewa złożyli starosta Mirosław Augustyn i prezydent Mirosław Pobłocki.

Orędzia noworoczne władz miasta i powiatu były okazją do złożenia życzeń mieszkańcom, podsumowania działalności samorządowej w roku 2019 i przekazania najważniejszych planów na rok 2020. 

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki szeroko mówił o planach inwestycyjnych miasta:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Tczewie do najważniejszych zadań inwestycyjnych na 2020 rok należy dokończenie budowy dwupoziomowego parkingu na terenie węzła transportowego przy dworu PKP. Placem budowy stanie się osiedle Zatorze, gdzie zmodernizowany zostanie układ komunikacyjny i założony monitoring. Przebudowane zostaną ulice Kręta i Podgórna na Starówce, zakończona zostanie budowa tczewskiego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej. Ważną i oczekiwaną, choć uciążliwą dla mieszkańców inwestycją będzie remont ostatniego odcinka ulicy Gdańskiej (od Alei Zwycięstwa do ul. Sobieskiego). Drugim poważnym utrudnieniem komunikacyjnym będzie przebudowa mostu nad kanałem Młyńskim w ciągu ulicy Łąkowej, która ma poprawić dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zakładów przemysłowych zlokalizowanych przy ul. Czatkowskiej. W 2020 planowane jest też zakończenie pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Bałdowskiej oraz rozpoczęcie remontu głównego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. 

Rok 2020 będzie szczególnie ważny dla tczewskiej społeczności. Będziemy świętować 760-lecie nadania Tczewowi praw miejskich oraz 100-lecie powrotu Tczewa do Polski. W związku z tymi rocznicami planowane są duże imprezy kulturalne.

Starosta Mirosław Augustyn podsumował działania powiatu w 2019 roku. Ważnym działaniem był audyt dróg samorządowych, na podstawie którego opracowano harmonogram remontów powiatowych dróg na kolejne lata. Wyzwaniem była reforma edukacyjna, zwłaszcza zorganizowanie nauki dla podwójnego rocznika pierwszoklasistów szkół ponadpodstawowych. Największym problemem na koniec rok stał się remont Mostu Tczewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowy rok to nowe wyzwania - dla powiatu tczewskiego będzie to m.in. odnowienie 50 km dróg powiatowych, kontynuacja termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, dalsza realizacja projektu kształcenia zawodowego, programów zdrowotnych i prospołecznych, a także usprawnienie działania tych wydziałów starostwa, które są w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami.


Pełną treść orędzia Prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego oraz Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna zobaczyć można na antenie Telewizji Tetka Tczew 1 stycznia 2020 roku po retransmisji mszy świętej zaplanowanej na godz. 18:00.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz
Tadeusz 05.01.2020, 12:04
Panie starosto kiedy naprawi Pan działanie wydziału komunikacji?


Pozostałe