Happy! Muzyczne otwarcie 2020 roku z Harcerską Orkiestrą Dętą

  • 07.01.2020, 16:54 (aktualizacja 07.01.2020, 17:54)
  • Barbara Jackiewicz
Happy! Muzyczne otwarcie 2020 roku z Harcerską Orkiestrą Dętą fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Noworoczne koncerty Harcerskiej Orkiestry Dętej stały się styczniową tradycją i wpisały do kalendarza imprez kulturalnych na stałe. 6 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się kolejny noworoczny Koncert z Gwiazdą. Harcerskiej Orkiestry Dętej towarzyszyła Natalia Kukulska. Bilety rozeszły się błyskawicznie.

Harcerska Orkiestra Dęta do roku otwiera nowy roku zapraszając znanego artystę do wspólnego wykonania kilku utworów. Tegoroczna edycja Koncertu z Gwiazdą, Natalią Kukulską, odbyła się ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności, dwa razy - o godzinie 16 i 19. Oba występy rozpoczęła składanka utworów zespołu The Beatles, a gości przywitał konferansjer Tomasz Podsiadły:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku po raz pierwszy gwiazdą wieczoru była kobieta - utalentowana wokalistka Natalia Kukulska. W poprzednich latach oglądaliśmy popisy Jacka Wójcickiego, Mieczysława Szcześniaka, Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha czy Janusza Radka. Dyrektor Joanna Grabowska zapowiedziała przy okazji, że w tym roku Orkiestra dwa razy pojedzie koncertować za granicę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor zaznaczyła też, że Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w listopadzie będzie świętować jubileusz 45-lecia działalności. Joannie Grabowskiej, kończącej kadencję pod koniec stycznia, Orkiestra zadedykowała utwór Whitney Houston "I will always love you". Po nim na scenie pojawiła się Natalia Kukulska, jedna z największych artystek polskiej sceny rozrywkowej, która zaśpiewała utwory ze swojej ostatniej płyty "Halo, tu Ziemia" specjalnie na tczewski wieczór zaaranżowane na orkiestrę dętą. W repertuarze koncertu znalazła się także muzyka z Pięknej i Bestii czy bajki o Aladynie. W święto Trzech Króli nie mogło zabraknąć kolędy "Oj maluśki maluśki".

Natalia Kukulska nie szczędziła miłych słów w kierunku młodych tczewskich artystów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Harcerska Orkiestra Dęta pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netki bawiła publiczność przebojami tanecznymi i filmowymi, a na koniec zaprosiła do wspólnego wykonania noworocznego szlagieru - Marsza Radeckiego. Na bis Natalia Kukulska zaśpiewała zimową piosenkę "Winter Wonderland", a Orkiestra pożegnała się utworem z repertuaru Williama Pharrella "Happy" życząc tczewianom szczęścia na cały nowy rok!


Relację z koncertu można będzie niebawem obejrzeć także w Telewizji Tetka Tczew w wiadomościach Nasz Tczew, a Natalia Kukulska wystąpi także w programie "Nie ma nowy".

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe