Parkrun Tczew ma za sobą już blisko 200 edycji i rekordowy w skali kraju rok - podsumowanie i garść statystyk dotyczących cotygodniowego biegu nad Wisłą [ROZMOWA]

  • 08.01.2020, 11:27 (aktualizacja 08.01.2020, 14:23)
  • Paweł Ickiewicz
Parkrun Tczew ma za sobą już blisko 200 edycji i rekordowy w skali kraju rok - podsumowanie i garść statystyk dotyczących cotygodniowego biegu nad Wisłą [ROZMOWA] fb parkrun Tczew

Podziel się:

Oceń:

Rok 2019 był bardzo udany dla inicjatywy Parkrun Tczew. Biegacze i miłośnicy aktywnego spędzania czasu w naszym mieście okazali się najlepsi w kraju pod względem średniej frekwencji i liczby pojedynczych przebiegnięć 5-kilometrowej trasy. Jeden z uczestników, Adam Depka, opracował statystyczne dane biegów, które startują co sobotę i gromadzą coraz więcej okolicznych mieszkańców. Nasz gość przypomniał też, że Parkrun to nie tylko ruch, ale też akcje charytatywne.

Nasze studio odwiedził Adam Depka, wielokrotny uczestnik Parkrun Tczew, który dokonał statystycznego podsumowania ubiegłego, rekordowego roku dla tczewskich biegaczy. Nasz gość opowiedział Słuchaczom o tym, ile osób spotyka się na tczewskim bulwarze, aby wspólnie, co sobotę o godzinie 9:00 rozpocząć weekend w aktywny sposób. Pytaliśmy o to, jak Tczew prezentuje się na tle innych miast oraz przypomnieliśmy o akcjach charytatywnych i edycjach specjalnych, które odbyły się w ramach spotkań Parkrun. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zestawienie autorstwa Adama Depki znajdziemy pod TYM linkiem

Wszystkie informacje dotyczące biegów, rejestracji Uczestników dostępne są na STRONIE i FACEBOOKU.

191 edycja, która odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godzinie 9:00 wesprze 28. finał Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy.

 

 

 

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe