Konkurs "Podwórkowa od-nowa" szansą na dofinansowanie sąsiedzkich inicjatyw na Starym Mieście i Zatorzu

  • 09.01.2020, 13:06 (aktualizacja 16.01.2020, 14:13)
  • Redakcja
Konkurs "Podwórkowa od-nowa" szansą na dofinansowanie sąsiedzkich inicjatyw na Starym Mieście i Zatorzu archiwum telewizji Tetka

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie rusza pierwsza edycja konkursu "Podwórkowa od-nowa". Projekt dotyczy dwóch tczewskich osiedli - Zatorza i Starego Miasta. Ich mieszkańcy mogą starać się o dofinansowania na działania pozwalające upiększyć i unowocześnić najbliższe otoczenie. Wsparcie w pisaniu wniosków przez zainteresowanych oferuje Fundacja Pokolenia.

Nasze studio odwiedził Łukasz Rościszewski z Fundacji Pokolenia, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodarczym Kociewie, Ruchem Inicjatyw Obywatelskich Tczewa i we współpracy z Gminą Miejską Tczew zaprasza mieszkańców osiedli Zatorze i Stare Miasto w Tczewie do udziału w konkursie "Podwórkowa od-nowa". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grupy minimum 5 osób zamieszkujących na terenie Zatorza i Starego Miasta (z czego przynajmniej jedna jest pełnoletnia) mogą uzyskać dofinansowanie w kwocie od 500 zł do 15.000 zł na upiększenie najbliższego otoczenia np. podwórka, placu lub innych wspólnych przestrzeni. Projekty powinny zakładać zaangażowanie grupy wnioskującej.

W dniach 20 i 27 stycznia, dla chętnych odbędą się warsztaty kreatywne, a  najpóźniej do 10 lutego można składać listy intencyjne, z opisem planowanych działań. Na ich podstawie komisja konkursowa wyłoni inicjatywy do dofinansowania.

Regulamin konkursu oraz wzory wymaganych zgód (1 - właścicieli gruntów, na których mają być prowadzone działania i 2 - rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie) można znaleźć na stronie FUNDACJI POKOLENIA.
 

Szczegółowych informacji udzielają: Gosia Pelplińska i nasz rozmówca, Łukasz Rościszewski, w biurze Fundacji Pokolenia przy ul. Obrońców Westerplatte 6 w Tczewie oraz telefonicznie pod numerem 58 352 45 46 w godz. 11:00-15:00.

Działanie realizowane jest w ramach projektu "Miasto od Nowa. Rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie".

 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe