Prawie 800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie tczewskim w 2019 roku

 • 09.01.2020, 20:37 (aktualizacja 09.01.2020, 21:04)
 • Redakcja / KPP Tczew
Prawie 800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie tczewskim w 2019 roku fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci podsumowując ostatni rok odnotowali 783 zgłoszenia, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działa ona od lipca 2016 roku - od tego czasu policjanci reagują na każde naniesione na nią zgłoszenia. To narzędzie jest dostępne dla mieszkańców na stronach komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych. Każdy osoba korzystająca z Internetu może zasygnalizować na mapie o zagrożeniu pojawiającym się w danej okolicy, a dalszą już weryfikacją zajmą się policjanci. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu tczewskiego nanieśli w sumie ponad 3 tys. zgłoszeń.

W 2019 roku policjanci na terenie powiatu tczewskiego odnotowali 783 zgłoszenia w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały zaproponowane przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Mundurowi potwierdzili 372 sygnały, które objęli nadzorem w codziennych służbach. W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć:

 • nieprawidłowe parkowanie (310 zgłoszeń)
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (211 zgłoszeń)
 • przekraczanie dozwolonej prędkości (140 zgłoszeń) 

Jest to łącznie ponad 84% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, gdzie miała być nieprawidłowa infrastruktura drogowa (30 zgłoszeń).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w:

 • Tczewie 
 • Stanisławiu 
 • Czarlinie
 • Narkowach
 • Gniewie
 • Tymawie 

Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z potwierdzoną nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzali wystąpienia do zarządców dróg.

W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone", jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania. Mundurowi przypominają, że platforma nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji, nadal należy w takich przypadkach korzystać z numerów alarmowych.

info. KPP Tczew

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe