Trwa zbiórka na leczenie ciężko chorego nauczyciela z Tczewa. Do końca lutego potrzeba 150 tysięcy złotych

  • 13.01.2020, 16:49 (aktualizacja 20.01.2020, 11:55)
  • Redakcja
Trwa zbiórka na leczenie ciężko chorego nauczyciela z Tczewa. Do końca lutego potrzeba 150 tysięcy złotych fot. archiwum telewizji Tetka

Podziel się:

Andrzej Murawski uczył w I LO w Tczewie oraz w Zespole Szkół Katolickich, przez wiele lat był związany z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie, gdzie był wicedyrektorem. Teraz sam potrzebuje pomocy i wsparcia - w 2016 roku wykryto u niego raka ogona trzustki. Leczenie jest trudne, a najskuteczniejsza obecnie metoda nierefundowana.

Pochodzący z Tczewa nauczyciel Andrzej Murawski przez 36 lat pracował w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Teraz, gdy potrzebuje wsparcia, by uzbierać potrzebne środki finansowe na walkę z ciężką chorobą, szkoła zaangażowała się w pomoc. W jaki sposób? O tym na naszej antenie mówiła wicedyrektor placówki Barbara Grzebińska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rak trzustki to choroba, która szybko uodparnia się na chemioterapię, dlatego pan Andrzej i jego rodzina szukają skuteczniejszych metod leczenia. Najskuteczniejsza w tej chwili to chemioterapia celowana, która jednak nie jest oferowana i refundowana w Polsce. By mieć szansę na pokonanie choroby, trzeba wysłać pobrane tkanki nowotworowe do Stanów Zjednoczonych. To z kolei jest bardzo kosztowne.

fot. skrabonka.alivia.org.pl

Pomóc w uzbieraniu potrzebnych środków można na kilka sposobów:

1. Dorzucając się do szkolnej kwesty.

2. Wpłacając na konto Fundacji Onkologicznej Alivia - numer skarbonki 111170.

3. Odwiedzając facebookowy "Bazarek na rzecz Andrzeja Murawskiego".

4. Zapisując się na koszykowy bal karnawałowy do ZSCKR w Swarożynie, który odbędzie się 15 lutego.

5. Przekazując 1% podatku - KRS 0000358654 z dopiskiem "111170 Andrzej Murawski".

6. Biorąc udział w pikniku "Wiosna otwiera serca" zaplanowanym na 22 marca.

fot. materiały prasowe

Szczegółowe informacje dotyczące form wsparcia dla pana Andrzeja można naleźć na stronie zsckrswarozyn.pl oraz na Facebooku.

Redakcja


Pozostałe