Środki na likwidację barier architektonicznych. Jak je zdobyć?

  • 14.01.2020, 09:33 (aktualizacja 14.01.2020, 18:31)
  • Redakcja
Środki na likwidację barier architektonicznych. Jak je zdobyć? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Tczewskie starostwo powiatowe realizuje program związany z likwidacją barier architektonicznych. Instytucje oraz osoby z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

O tym, do kogo konkretnie skierowany jest program mówi rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie Marcin Stolarski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na co mogą być przeznaczone środki z programu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W zeszłym roku, w ramach programu na terenie powiatu udało się uzyskać około 300 tys zł.

Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie. 

Poza instytucjami publicznymi, z dofinansowania mogą skorzystać również osoby niepełnosprawne. Przyznane beneficjentom pieniądze mogą być wykorzystane na różne cele, ale wszystkie muszą być przeznaczone na łamanie barier architektonicznych.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia. Należy je dostarczyć do biura obsługi klienta, które znajduje się w budynku starostwa powiatowego, przy ulicy Piaskowej 2.


Więcej na ten temat możecie zobaczyć w telewizji Tetka i na stronie www.powiat.tczew.pl

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe