"Afera plakatowa" z udziałem prezydenta Tczewa: Jest już prawomocny wyrok gdańskiego sądu. Mirosław Pobłocki uniewinniony

  • 14.01.2020, 10:37 (aktualizacja 16.01.2020, 14:12)
  • Redakcja
"Afera plakatowa" z udziałem prezydenta Tczewa: Jest już prawomocny wyrok gdańskiego sądu. Mirosław Pobłocki uniewinniony fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 13 stycznia przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zakończył się proces Prezydenta Tczewa, Mirosława Pobłockiego, oskarżonego o przekroczenie uprawnień i przekazanie nagrań z miejskiego monitoringu osobom nieuprawnionym.

Jak poinformował nas rzecznik, sędzia Tomasz Adamski, Sąd II instancji utrzymał w mocy uniewinniający wyrok Sądu Rejonowego w Malborku z lipca ubiegłego roku.

fot. Mirosław Pobłocki - prezydent miasta Tczewa/fb

Prokuratura żądała wtedy dla prezydenta Tczewa grzywny w wysokości pięciu tysięcy złotych, a oskarżyciel posiłkowy kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz pięciu tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sprawa dotyczyła tzw. afery plakatowej, mającej swój początek w 2015 roku.

Prokuratura zarzucała prezydentowi miasta, że miał przekazać na cele procesowe nagranie z miejskiego monitoringu osobom do tego nieuprawnionym. Był oskarżony o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych.

Więcej o sprawie piszemy także TUTAJ

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe