Jak w dobrym serialu, liczą działalność na sezony. Rozmowa z amatorską grupą aktorską Teatru Medium ze Starogardu Gdańskiego

  • 19.01.2020, 14:31
  • Aleksandra Hotowy
Jak w dobrym serialu, liczą działalność na sezony. Rozmowa z amatorską grupą aktorską Teatru Medium ze Starogardu Gdańskiego fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Grają Andersena, Lorkę i Grocholę. W swoich sztukach uwrażliwiają i zmuszają widza do refleksji.

W Starogardzkim Centrum Kultury spotkaliśmy się z grupą teatralną, która stanowi trzon Teatru Medium. Amatorski teatr wystawia klasykę literatury ale na swoim koncie ma także spektakl pod tytułem "Właściwie tango", który jest ich autorskim pomysłem. W ich sztukach, reżyserowanych przez Marzenę Nieczuję-Urbańską, wybrzmiewa sprzeciw wobec przemocy i więzów społecznych, które nie dają szczęścia oraz wielka potrzeba szukania swojego miejsca w życiu.

 

Dla mnie to jest bardzo ważna rzecz żeby teatr oddziaływał, bo teatr obojętny po co robić? 

- Marzena Nieczuja-Urbańska

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Obok sztuki "Właściwie tango" opowiadającej o przemocy domowej, grupa wystawia "Dom Bernardy Alby" sztukę wyłącznie z rolami kobiecymi, w której ku zaskoczeniu publiczności gra mężczyzna, a także baśnie H. Ch. Andersena w wersji dla dorosłych. Opierający swój repertuar na moralitetach starogardzki teatr niedługo będzie mierzył się z komediami francuskimi.


 

Teatr dla dorosłych „Medium”  w swoim repertuarze ma na koncie spektakl pt. „Właściwie tango...” - inspirowany prawdziwymi historiami kobiet i książką Katarzyny Grocholi pt. „Trzepot skrzydeł”. Scenariusz: praca zespołu, reżyseria Marzena Nieczuja Urbańska, w spektaklu wykorzystano nagrania tang w wykonaniu Pawła Zagańczaka  i  Zagana  Acoustic. Spektakl cieszy się ogromnym zainteresowaniem  w Starogardzie, prezentowany był 6 krotnie i obejrzało go ponad 1200 osób. Ponadto prezentowany był w Słupsku, Kartuzach, Świeszynie, Koszalinie, Jaworznie. W roku 2017 zespół przygotował spektakl pt. „Dom Bernardy Alba” wg F.G. Lorca - najwybitniejszego z hiszpańskich poetów naszego wieku.

Marzena Nieczuja Urbańska - aktorka teatru Wybrzeże w Gdańsku, pieśniarka Fado, reżyser, pedagog kultury, laureatka nagrody teatralnej Marszałka województwa Pomorskiego, laureatka konkursu Profesjonaliści Forbesa 2014.

- info. www.website.sck.art.pl

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe