Jak prawidłowo segregować odpady?

  • 16.01.2020, 12:43 (aktualizacja 16.01.2020, 14:10)
  • Redakcja
Jak prawidłowo segregować odpady? fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Na miejskim portalu wrotatczewa.pl mozna znaleźć specjalną zakladkę informującą o tym, jak prawidłowo segregować śmieci.

Od początku roku obowiązuje Jednolity System Segregacji Odpadów, który został wprowadzony przez ministerstwo środowiska. Mieszkańcy muszą oddzielać surowce od śmieci, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia, dzięki czemu więcej odpadów może zostać poddanych recyklingowi. Nowe przepisy wpłynęły też na koszty systemu. Mówią wiceprezydent miasta Adam Burczyk oraz Marcin Cejer, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miesięcznie mieszkańcy za wywóz śmieci zapłacą 23 zł od osoby. Ci, którzy nie wypełniają obowiązku zbierania odpadów selektywnie, zapłacą miesięcznie 46 zł. Obok dotychczasowego podziału na papier, szkło, odpady zmieszane oraz metal i tworzywa sztuczne, do specjalnego, brązowego worka trzeba wrzucać odpady biodegradowalne. W jaki sposób miasto sprawdzi, czy mieszkańcy oddzielają frakcję BIO-odpadów od śmieci?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Specjalne ulotki informujące o prawidłowym segregowaniu odpadów mieszkańcy będą mogli też znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych.


fot. UM Tczew

Dodatkowe informacje na temat prawidłowej segregacji można znaleźć na stronie naszesmieci.mos.gov.pl.

 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe