Nieopłacone groby do likwidacji

  • 20.01.2020, 13:34 (aktualizacja 28.01.2020, 14:36)
  • AK
Nieopłacone groby do likwidacji fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

ZUK przypomina o konieczności przedłużenia opłaty za użytkowanie grobu na Cmentarzu Komunalnym.

Zakład Usług Komunalnych jako zarządca Cmentarza Komunalnego w Tczewie przy ul. Rokickiej przypomina o konieczności przedłużenia opłaty za użytkowanie grobu ziemnego po 20 latach. W przypadku nieuregulowanych należności, miejsce pozostaje do dyspozycji zarządcy cmentarza.

Do likwidacji grobów na terenie cmentarzy komunalnych przystępuje się zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Jeśli po 20 latach użytkowania miejsce na cmentarzu komunalnym nie zostanie ponownie opłacone, grób może przypaść komu innemu.

Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rokickiej istnieje ponad 5000 grobów, spośród których nawet 10% nie jest opłaconych. Koszt opłaty uiszczanej raz na dwadzieścia lat wynosi od niecałych 400 do ponad 600 zł, w zależności od rodzaju grobu. Nie wszyscy krewni zmarłych regulują te należności, stąd apel zarządcy cmentarza. Mówi dyrektor ZUK Przemysław Boleski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z tym, w lutym ZUK dokona komisyjnej likwidacji miejsc pochówku, gdzie po 20 latach nie uiszczono opłaty. Miejsca te przeznaczone zostaną do ponownego pochówku. Nagrobek po likwidacji miejsca przez 6 miesięcy będzie przechowany na zapleczu cmentarza - po tym czasie zostanie zutylizowany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby chcące uregulować należności proszone są o kontakt z administracją cmentarza przy ul. Rokickiej (tel. 58 533 83 30)

AK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe