Zielone tablice rejestracyjne dla samochodów zeroemisyjnych

  • 21.01.2020, 12:12 (aktualizacja 23.01.2020, 19:31)
  • Aleksandra Hotowy
Zielone tablice rejestracyjne dla samochodów zeroemisyjnych fot. telewizja Tetka

Podziel się:

Oceń:

Ekologiczne trendy i dążenia do ograniczenia emisji spalin wynikające z doświadczeń państw europejskich pojawiły się także w Polsce. Wprowadzone zostały przywileje dla posiadaczy samochodów zeroemisyjnych. Od pierwszego stycznia samochody elektryczne zyskały nowe, wyraźniejsze oznakowanie w postaci zielonych tablic rejestracyjnych.

Od początku roku obowiązują nowe wzory tablic rejestracyjnych. Pojawiła się zielona tablica z czarnymi literami i cyframi. Jest to efekt zmian, jakie wprowadza ustawa o elektromobilności. Nowe tablice obowiązują w przypadku rejestracji auta po 1 stycznia tego roku. Obecnie posiadanych tablic nie będzie trzeba wymieniać.

O tym, dlaczego samochody zeroemisyjne zyskały nowe oznaczenia mówi rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie Marcin Stolarski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tczewie nie wydał jeszcze zielonej tablicy rejestracyjnej, natomiast w ubiegłych latach, kiedy posiadanie zielonej tablicy nie było jeszcze obowiązkowe, w powiecie tczewskim zarejestrowano trzy takie samochody.

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe