Dzieje pieniądza tematem kolejnej wystawy w Fabryce Sztuk

  • 22.01.2020, 14:39 (aktualizacja 22.01.2020, 15:11)
  • PI
Dzieje pieniądza tematem kolejnej wystawy w Fabryce Sztuk mat. Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

Fabryka Sztuk zaprasza mieszkańców na wystawę zatytułowaną "Historia pieniądza". Wernisaż odbędzie się w czwartek 23 stycznia w budynku głównym przy ul. 30 stycznia 4 w Tczewie. Ekspozycja będzie czynna do końca maja. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Sprawdziliśmy, co czeka na uczestników.

Czy ziarna kakaowca mogły być walutą? Jak wyglądała największa europejska moneta, a jak pierwszy polski banknot? Gdzie używano kamiennych „monet”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z historią środków płatniczych znajdziemy na wystawie "Historia pieniądza". Zapraszamy w fascynującą podróż śladem historii handlu i „pieniądza”. Prześledzimy drogę od wymiany handlowej „towar za towar” aż do współczesnej karty płatniczej.

fb Fabryka Sztuk

Ekspozycja "Historia pieniądza" będzie czynna do 31 maja, a zobaczymy na niej między innymi pierwszy polski banknot z czasów powstania kościuszkowskiego. Do odwiedzenia Fabryki Sztuk zaprasza kurator wystawy Radosław Wiecki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Początek wernisażu w czwartek, 23 stycznia, o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

PI

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe