No hate speech - tczewska młodzież walczy z uprzedzeniami

  • 19.02.2017, 09:26 (aktualizacja 19.02.2017, 09:57)
  • Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew
No hate speech - tczewska młodzież walczy z uprzedzeniami A.Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie wraz z Zespołem Placówek Specjalnych oraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego biorą udział w projekcie Erasmus +, do którego zostały zaproszone przez Fundację Pokolenia. Projekt nosi nazwę „No hate speech-movie”. Bierze w nim udział młodzież z Niemiec, Gruzji, Grecji, Estonii, Turcji i Polski.

Celem projektu jest zapobieganie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu. Od listopada 2016 roku odbywają się spotkania i zajęcia skupione wokół tematyki wykluczenia społecznego (zwłaszcza osób niepełnosprawnych) oraz z zakresu multimediów. Projekt zakończy się nagraniem krótkiego filmu, będącego głosem młodzieży w sprawie dyskryminacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Już pod koniec lutego młodzież pojedzie do Estonii na międzynarodową wymianę.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu z przygotowań do wyjazdu:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RafaelloBuczelli
RafaelloBuczelli 22.02.2017, 21:51
To jest chyba jakiś żart
Z jakimi uprzedzeniami? Jeżeli dziś nazwiesz murzyna murzyn to jesteś rasistą a ciemnoskóry może wszystko
CzarnyPolak
CzarnyPolak 05.03.2017, 15:55
Oho, wszechrobak w natarciu xD

Pozostałe