Opinie w Radiu Tczew 23.01.: obietnica prezydenta Dudy w sprawie mostu i poziom religijności w diecezji pelplińskiej

  • 24.01.2020, 15:09 (aktualizacja 24.01.2020, 15:17)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 23.01.: obietnica prezydenta Dudy w sprawie mostu i poziom religijności w diecezji pelplińskiej

Podziel się:

Oceń:

23 stycznia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl oraz Krystyna Paszkowska z „Dziennika Bałtyckiego”.

W kwietniu 2015 r. ówczesny kandydat, a dziś prezydent Andrzej Duda obiecał na pl. Hallera, że jeśli zostanie prezydentem, będzie interweniował w sprawie absurdu, jakim według Dudy jest przynależność Mostu Tczewskiego do powiatu tczewskiego zamiast do władz centralnych. Tczewscy dziennikarze zastanawiają się, czy jest szansa, że prezydent RP spełni obietnicę do końca upływającej kadencji.

„W Polsce trzeba zlikwidować takie absurdy jak to, że państwa powiat jest właścicielem pięknego, zabytkowego mostu, którego remont kosztuje dzisiaj więcej niż roczny budżet powiatu. I przecież każdy wie, że powiat nie jest w stanie czegoś takiego zrealizować sam. To powinna być sprawa władz centralnych. To Polska, a nie powiat tczewski, powinna się tym zajmować (…) To jedyny taki most w Polsce, wymaga wyraźnej interwencji ze strony prezydenta (...) To jest kraina absurdów, jeżeli coś takiego się dzieje, a absurd, proszę państwa, nie może wiecznie trwać” - fragmenty wypowiedzi kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy z kwietnia 2015 r.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za nami dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wolontariusze zbierali środki na zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Tczewie prawie 80 tys. zł uzbierał sztab WOŚP z Ekonomika, a ok. 40 tysięcy zł harcerze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zbadał poziom religijności Polaków. Diecezja pelplińska może cieszyć się z dobrego, czwartego w skali kraju wyniku. Większą liczbą wiernych mogą się pochwalić jedynie tarnowska, rzeszowska i przemyska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głodowe pensje, ciągłe nadgodziny i niskie bezpieczeństwo pracy, wynikające ze zbyt małej obsady - to zarzuty pracowników tczewskiej fabryki Thales Group, opisane przez brytyjski „Daily Mail”. Anglicy interesują się fabryką, bowiem to w niej mają być drukowane nowe paszporty dla Brytyjczyków, po Brexicie – informuje „Dziennik Bałtycki”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 6 lutego. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe