Strażacy dla dzieciaków. Dołącz do akcji "Misie Ratownisie"!

  • 24.01.2020, 15:35 (aktualizacja 28.01.2020, 14:36)
  • Aleksandra Kęprowska
Strażacy dla dzieciaków. Dołącz do akcji "Misie Ratownisie"! fot. pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitkach przygotowuje kolejną akcję dobroczynną.

Niedawno zakończyła się zbiórka dla zwierząt z tczewskiego schroniska organizowana przez OSP Rokitki, a już od poniedziałku 27 stycznia mieszkańcy będą mogli wesprzeć akcję dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. O szczegółach mówi jedna z organizatorek Karolina Grala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły zbiórki w Rokitkach można znaleźć także TUTAJ. 

 

O akcji: 

„Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundację Wsparcie 112. Naszym celem jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Każde dziecko misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy na prawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od „tragicznego” otoczenia.

- www.fundacjawsparcie112.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Misie Ratownisie” to ogólnopolska akcja polegająca na zbiórce pluszaków, które trafią do karetek, wozów strażackich, ale też szpitali gdzie pomogą najmłodszym pacjentom. Organizowana jest przez "Fundację Wsparcie 112".

 

fot. materiały prasowe

 

Fundacja Wsparcie 112 została założona w 2017 r., aby wspierać zarówno Grupę Ratowniczo-poszukiwawczą jak i inne organizacje o podobnym zakresie działań. Zgodnie ze statusem celem fundacji jest działalność na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego, upowszechnianie i rozwijanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz ratownictwa, promocja zdrowia i profilaktyka zdrowotna jak również pomoc osobom cierpiącym, ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w ramach możliwości działań fundacji.

Fundacja już od dawna współpracuje z innymi organizacjami o podobnym zakresie działań, jak np. organizacje harcerskie czy też PCK. Jednak wciąż jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy z organizacjami, które tak jak my chcą upowszechniać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i edukować innych.

- www.fundacjawsparcie112.org

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe