Jeśli chcecie stworzyć miasto po swojemu, to wybierzcie się na rocznicowy turniej gry "Zbudujmy Tczew"

  • 27.01.2020, 10:13 (aktualizacja 27.01.2020, 13:16)
  • HB
Jeśli chcecie stworzyć miasto po swojemu, to wybierzcie się na rocznicowy…

Podziel się:

Oceń:

Tuż przed setną rocznicą powrotu Tczewa do Polski, w pubie Rozgryfka odbędzie się turniej wyjątkowej gry, w której miasto można stworzyć według własnego pomysłu. Fara na Suchostrzygach? Metro? Czemu nie! Takie możliwości daje gra "Zbudujmy Tczew".

Gra została wydana w listopadzie 2015 roku w nakładzie zaledwie 200 egzemplarzy. Niewiele z nich już pozostało, dlatego zbliżający się turniej będzie szczególną okazją, by spróbować swoich sił w budowaniu miasta. Rocznicowe granie odbędzie się w środę 29 stycznia w pubie Rozgryfka przy ul. Armii Krajowej 66 C. Start o godzinie 18:00.

Każdy z graczy zarządza i rozbudowuje jedną z czterech osad - są to Tczew, Lisewo Malborskie, Czyżykowo i Suchostrzygi. Gra przy okazji przypomina historię miasta m.in. poprzez opisy także nieistniejących już budynków, ale daje również możliwość stworzenia obiektów przyszłości. Nie brakuje tu elementów rywalizacji - w puli ponad 200 kart są i takie, które mogą zepsuć rozwój osady innego z graczy.      

O zasadach i nadchodzącym turnieju na naszej antenie mówił autor gry Bartosz Listewnik oraz Łukasz Brządkowski z Dawnego Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Zbudujmy Tczew" to gra karciano-planszowa, w której może uczestniczyć od 2 do 4 graczy. Rozgrywka rozpoczyna się w epoce pradziejów i następnie poprzez epokę historyczną, przemysłową i współczesną, kończy się na epoce przyszłości. Zadaniem graczy jest rozbudowa jednej z czterech osad do rangi miasta: Tczewa, Czyżykowa, Suchostrzyg lub Lisewa. W grze znajduje się 212 kart i plansza, na której gracze stawiają obiekty, np. mieszkaniowe, policyjne, administracyjne, kościelne, zabytkowe, przemysłowe, usługowe i wiele innych. "Zbudujmy Tczew" to gra familijna, nastawiona także na edukację.

FB: Rocznicowy turniej gry Zbudujmy Tczew!

 

Jak grać w "Zbudujmy Tczew" dowiecie się także TUTAJ. Więcej informacji o turnieju znajdziecie z kolei na Facebooku. Warto dodać, że uczestnicy rozgrywek otrzymają egzemplarz gry.

HB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe