Fabryka Sztuk zaprasza na pokaz filmu „Szpęgawsk 1939. Zbrodnia Pomorska”

  • 28.01.2020, 14:13 (aktualizacja 28.01.2020, 14:34)
  • Aleksandra Kęprowska
Fabryka Sztuk zaprasza na pokaz filmu „Szpęgawsk 1939. Zbrodnia Pomorska” fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 1 lutego o 15:00 będzie można obejrzeć film „Szpęgawsk 1939. Zbrodnia Pomorska”. Część zdjęć do tego obrazu powstawała także w Tczewie.

Film, w reżyserii Sebastiana Bartkowskiego, jest produkcją Filmowego Instytutu Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Składa się z wypowiedzi świadków mordu w Lesie Szpęgawskim, opatrzonych komentarzem historyków. Zawiera również filmową rekonstrukcję wydarzeń z udziałem wielu statystów.

Seans zostanie poprzedzony krótką prelekcją o II Wojnie Światowej na Pomorzu, którą wygłosi Tomasz Jagielski z Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie.

Bezpłatne wejściówki czekają do odbioru w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Organizatorami pokazu są Starostwo Powiatowe w Tczewie, Unisławskie Towarzystwo Historyczne oraz Fabryka Sztuk. 

fot. materiały prasowe


Zdjęcia do filmu powstawały pod koniec marca zeszłego roku na terenie Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Pelplina i Gniewu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z planu w naszym mieście - dostępne są one TUTAJ. 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe