"To niesamowita mieszanka, między sportem, niesamowitą rozrywką, wielkim show..." - o wrestlingu w Trójmieście i gali KPW Arena 16

  • 03.02.2020, 12:18 (aktualizacja 05.02.2020, 21:09)
  • Hanna Brzezińska, Paweł Ickiewicz
"To niesamowita mieszanka, między sportem, niesamowitą rozrywką, wielkim… fot. materiały promocyjne KPW - Kombat Pro Wrestling

Podziel się:

Oceń:

Hasło wrestling może budzić całą gamę emocji - od ciekawości przez zaskoczenie i zdziwienie, do zachwytu. Gale tych zapasów kojarzone są przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi i transmisjami na kanałach poświęconym sportom ekstremalnym. Część widzów pamięta jeszcze występy takich legend jak Hulk Hogan, albo kojarzy nazwiska takich zawodników jak John Cena. My postanowiliśmy sprawdzić, czy wrestling to tylko rozrywka za oceanem. Okazuje się, że ta dyscyplina ma się coraz lepiej w Polsce i w Trójmieście, gdzie działa największa w kraju federacja Kombat Pro Wrestling.

1 lutego w Gdyni kilkaset osób zgromadziło się, aby dopingować swoich ulubieńców w ringu na KPW Arena 16 Polowanie. W hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu trybuny wypełniły się widzami. Przed rozpoczęciem imprezy sprawdziliśmy, czy publiczność to stali bywalcy czy dopiero debiutujący fani wrestlingu? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak się okazało, kibice rzadko przychodzą w pojedynkę, najczęściej zapraszają na gale znajomych i rodziny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy nie mogą narzekać na brak zainteresowania publiczności, a przeprowadzanym przez wrestlerów akcjom towarzyszy głośny doping:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Istotnym elementem show jest kontynuowana fabuła rywalizacji między poszczególnymi zawodnikami. Jeden z nich - Boski Ostrowski - domagał się od prezesa Krystiana Malinowskiego umożliwienia walki o mistrzostwo z posiadaczem pasa KPW OldTown Davidem Oliwą.

Na gali KPW Arena 16 Boski 2.0 nie znalazł się na liście walk i nie przekonał prezesa do swojego zdania. Jak skomentował tę decyzję? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osobiście uważam, że jestem największą gwiazdą Federacji [...]. Jestem mistrzem kontraktu mistrzowskiego, ponieważ wygrałem ten kontrakt w walce z siedmioma zawodnikami, to była walka z drabinami [...]. Domagam się walki z moim byłym przyjacielem Davidem Oliwą [...]. Myślę, że Oliwa się boi.

Podczas rozmowy z nami, Boski 2.0 opowiedział też o początkach swojej przygody z wrestlingiem i rozwoju federacji KPW:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zazwyczaj, jak ktoś usłyszy o istnieniu Kombat Pro Wrestling, o naszej federacji,  przyjdzie, zobaczy jak to wygląda, to praktycznie zawsze wraca.

Wspomniany David Oliwa, nazywany też przez publiczność "Facetem w gaciach", nie bez problemów pokonał Martna Paina i tym samym obronił pas. Oliwa na tle innych zawodników wyróżnia się m.in. wyborem piosenek, przy których wchodzi na ring i celebruje zwycięstwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak od strony oprawy muzycznej, gale bardziej zainteresują fanów rocka i metalu. Tym razem pojawiły się utwory takich grup jak Judas Priest, Metallica, Luxtorpeda czy Lamb Of God.

David Oliwa odniósł się też do rosnącej popularności wrestlingu w Polsce i w Trójmieście, a także kwestii sportowego charakteru tej dyscypliny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krok po kroku będzie tych ludzi coraz więcej. Ludzie zaakceptują wrestling takim, jaki jest, czyli jest to niesamowita mieszanka między sportem, niesamowita rozrywką, wielkim show [...]. Wrestling to jest najbardziej prawdziwa rzecz jaką robię w życiu i tego będę się trzymał.

O rozwoju KPW świadczy też to, że na Pomorze przyjeżdżają utytułowani goście z zagranicy występujący w innych federacjach. Tym razem był to tag team The Hunt z WWE NXT UK - Wild Boar Mike Hitchman i The Primate. Duetowi nie można odmówić braku energii i umiejętności, którymi porwali gdyńską publiczność i odebrali tytuł Sawickiemu i Rosettiemu.  

fot. Lens Blog Photography / FB KPW - Kombat Pro Wrestling

fot. Migawki z puszki / FB KPW - Kombat Pro Wrestling

Ostateczne wyniki wszystkich emocjonujących walk prezentują się następująco:

1. Daniel Boza pokonał Eryka Lesaka
2. Bianca pokonała Dianę Regę
3. David Oliwa pokonał Martna Paina
4. GREG pokonał Piotra Opolskiego
5. The Hunt pokonali tag team Sawicki & Rosetti

Prezesa federacji KPW Krystiana Malinowskiego zapytaliśmy o to, czy jego zdaniem gala odniosła sukces, kiedy odbędą się następne wydarzenia, gdzie można je oglądać oraz jak działa szkoła wrestlingu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o KPW można znaleźć na:

Kolejna gala odbędzie się w ramach festiwalu Szlamfest w gdańskim klubie B90 25 kwietnia.

 

Hanna Brzezińska, Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe