Nowe biuro poselskie na ulicy Mickiewicza w Tczewie otwarte

  • 04.02.2020, 15:04 (aktualizacja 04.02.2020, 16:51)
  • Redakcja
Nowe biuro poselskie na ulicy Mickiewicza w Tczewie otwarte fot. Agnieszka Pomaska/fb

Podziel się:

Oceń:

3 lutego w Tczewie uroczyście otwarto biuro Posłanki Agnieszki Pomaskiej oraz Senatora Ryszarda Świlskiego.

Nowe biuro senatorsko-poselskie znajduje się w Tczewie na ul. Mickiewicza 12/2. Agnieszka Pomaska, która będzie tam urzędować, aktywne działa na rzecz przekazania do skarbu państwa Mostu Tczewskiego. Posłanka wystąpiła także do Pomorskiego Konserwatora Zabytków o wyjaśnienie powodów wstrzymania robót rozbiórkowych. W trakcie otwarcia biura Agnieszka Pomaska przypomniała, jakie kroki do tej pory podjęła na rzecz ratowania Mostu Tczewskiego. 

 

Do tej pory złożyłam dwie interpelacje poselskie. Jedna dotycząca bezpośrednio zobowiązań, które padły ze strony partii rządzącej przed poprzednimi wyborami. Wystosowałam również pismo do wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, bo wiem, że przez te decyzje, realizacja inwestycji w ramach środków, które są, została mocno ograniczona. Jednocześnie poprosiłam przewodniczącego Komisji Infrastruktury o to, żeby poświęcić jedno z posiedzeń sejmowych komisji, kwestii Mostu w Tczewie.

- Agnieszka Pomaska


Jesienią Agnieszka Pomaska obiecała, że zajmie się przygotowaniem specustawy na temat przejęcia Mostu Tczewskiego przez Skarb Państwa. Aby do tego doszło, posłanka będzie musiała uzyskać poparcie 35 posłów.

Natomiast celem senatora Ryszarda Świlskiego jest stworzenie trzeciego toru kolejowego do Gdańska, co miałoby w znacznym stopniu usprawnić komunikację na trasie Tczew-Gdańsk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe