"Sportowi poświęciłem całe swoje życie". Rozmowa z Józefem Bejgrowiczem - Tczewianinem Roku 2019

  • 06.02.2020, 13:24 (aktualizacja 08.02.2020, 20:42)
  • Aleksandra Hotowy
"Sportowi poświęciłem całe swoje życie". Rozmowa z Józefem Bejgrowiczem… fot. archiwum prywatne Józefa Bejgrowicza

Podziel się:

Oceń:

Józef Bejgrowicz wielokrotny medalista w trójboju siłowym został wyróżniony przez prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego tytułem Tczewianina Roku 2019.

Józefem Bejgrowiczem spotykamy się w mieszkaniu, którego przestrzeń wypełniają liczne medale, wyróżnienia, puchary oraz certyfikaty. W otoczeniu pamiątek, nie sposób nie zapytać o początek tej sportowej historii. Jak się okazuje przygoda ze sportem zaczęła się całkiem zwyczajnie - od lekcji wychowania fizycznego w szkole oraz  zajęć sportowych i to nie tylko tych związanych z ciężarami.

fot. archiwum prywatne Józefa Bejgrowicza

Józef Bejgrowicz to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trójboju siłowego. Na ostatnich zawodach w listopadzie 2019 r. zwyciężył swoją kategorię wagową (do 82,5 kg) i wiekową (MASTERS 6) zdobywając złoty medal w trójboju siłowym. Poprawił także 6 rekordów świata (3 w martwym ciągu: 200 kg, 220 kg i 225 kg oraz 3 w całym trójboju siłowym 430 kg, 450 kg i 455 kg).

fot. archiwum prywatne Józefa Bejgrowicza

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o życiu, dochodzeniu do sukcesu i pokonywaniu własnych słabości. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Początki trójboju siłowego sięgają końca lat 50. kiedy to rozegrano Pierwsze Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. W obecnym kształcie trójbój ukształtował się pod koniec lat 60. W 1972 roku powstała Międzynarodowa Federacja Trójboju Siłowego (IPF). Rok później rozegrano pierwsze oficjalne mistrzostwa świata. 11 maja 1977 roku powstała Europejska Federacja Trójboju Siłowego (EPF). Rok później w Birmingham odbyły się pierwsze mistrzostwa Europy. Polski Związek Kulturystyki i Trójboju Siłowego jest członkiem IPF i EPF od 1989 roku.

info. www.wikipedia.pl

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe