W Tczewie rozwija się e-sport - pierwszy turniej za nami [ROZMOWA]

  • 06.02.2020, 14:28 (aktualizacja 06.02.2020, 16:39)
  • PB/HB
W Tczewie rozwija się e-sport - pierwszy turniej za nami [ROZMOWA] fot. materiały organizatora / FB YOU.Play

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec 2019 roku w Tczewie odbył się pierwszy turniej e-sportowy. Kilkadziesiąt osób rywalizowało i kibicowało podczas rozgrywek w League Of Legends oraz Counter Strike.

Turniej został został zorganizowany w restauracji YOU. przy współpracy z firmą Dobre Warsztaty. Jak mówił na naszej antenie właściciel YOU. Piotr Starzecki, dla wielu uczestników było to pierwsze tego typu wydarzenie w życiu, dla innych okazja, by przenieść swoją znajomość z wirtualnego świata i w końcu spojrzeć sobie w oczy, a nawet rozpocząć wspólne trenowanie. Ponadto wszystkie mecze były transmitowane on-line. 

Dzięki temu turniejowi poznaliśmy się również i my - organizatorzy - i chcemy takich turniejów zorganizować całą serię. W planach są cykliczne, małe turnieje oraz raz w roku chcemy organizować wielki turniej nie tylko dla Tczewian, ale również dla przyjezdnych może i z całej Polski.

W Tczewie zostały także zebrane pierwsze drużyny e-sportowe - są to gotowe składy do reprezentowania miasta na turniejach wyjazdowych. Drużyna YOU.esports chciałaby działać oficjalnie, dlatego odpowiednie pismo o wsparcie inicjatywy zostało już skierowane m.in. do Urzędu Miejskiego. 

Posłuchajcie całej rozmowy o rozwoju e-sportu w naszym mieście i o tym, jak można dołączyć do wspólnego grania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy mają już pomysły na kolejne turnieje np. w FIFĘ czy gry mobilne. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

PB/HB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe