Narkotyki i nielegalne automaty w jednym z tczewskich lokali

  • 10.02.2020, 15:43 (aktualizacja 10.02.2020, 15:53)
  • Redakcja
Narkotyki i nielegalne automaty w jednym z tczewskich lokali fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania wymierzone w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który posiadał 20 gramów amfetaminy. Za posiadanie narkotyków oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.

W czwartek, 6 lutego kryminalni z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili na terenie Tczewa działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych.

 

Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli amfetaminę, która należała do 45-letniego mieszkańca Tczewa. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli prawie 20 gramów zakazanych środków. Policjanci zatrzymali 45-latka, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

- KPP Tczew

 

fot. KPP Tczew

Śledczy przesłuchali już zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za to przestępstwo oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe