"Dajemy Dzieciom Siłę" - rozmowa z koordynatorką Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim

  • 11.02.2020, 09:41 (aktualizacja 11.02.2020, 14:50)
  • Aleksandra Hotowy
"Dajemy Dzieciom Siłę" - rozmowa z koordynatorką Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Od kilku lat w Starogardzie Gdańskim działa specjalistyczna placówka wspierająca dzieci, które doświadczyły lub były świadkami wydarzeń traumatycznych.

Działająca od 1991 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) prowadzi w Starogardzie Gdańskim Centrum Pomocy Dzieciom. Jest to miejsce gdzie na dzieci krzywdzone czeka profesjonalne wsparcie, udzielane w poczuciu bezpieczeństwa. Specjalistyczna kadra pracująca w centrum  prowadzi działania, których celem jest poszanowanie godności i podmiotowości dzieci i młodzieży. Nie tylko chronią przed krzywdzeniem ale przede wszystkim pomagają wszystkim tym dzieciom, które doświadczyły, krzywdzenia i przemocy.

fot. Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim

Działania terapeutyczne przywracają najmłodszym wiarę w siebie i radość z życia. O codzienności w tak trudnej pracy możecie posłuchać w rozmowie z koordynatorką Centrum Aurelią Jankowską. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum Pomocy Dzieciom mieści się w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Hallera 19 a. Więcej o Fundacji przeczytacie TUTAJ

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się  życiem.

Realizując naszą misję:

  • oferujemy krzywdzonym dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną
  • uczymy dzieci, jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania
  • uczymy dorosłych, jak traktować dzieci/co mogą zrobić, żeby nie były krzywdzone
  • informujemy dorosłych, jak reagować, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda
  • wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka

- www.fdds.pl 

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe