Światowy Dzień Radia lokalnie w Radiu Tczew! [AKTUALIZACJA]

  • 13.02.2020, 11:26 (aktualizacja 13.02.2020, 17:10)
  • Barbara Jackiewicz
Światowy Dzień Radia lokalnie w Radiu Tczew! [AKTUALIZACJA] fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

13 lutego przypada Światowy Dzień Radia, ustanowiony przez UNESCO w 2012 roku, by zwrócić uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji. Radio Tczew tego dnia otworzyło się na młode pokolenia.

Zobaczyć, jak działa radio, poznać prowadzących audycje, posłuchać o falach radiowych, nadajnikach i odbiornikach, nowych technologiach i nauczyć się rozpoznawać prawdziwe informacje od fake newsów. A nawet zaśpiewać piosenkę! Taką frajdę miały dziś przedszkolaki "Sówki" z Przedszkola Bajkowego. Grupa przed południem zwiedzała Radio Tczew. Dzieci były bardzo ciekawe, zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadaliśmy.

Sówki miały też debiut radiowy - weszły na żywo prosto ze studia Radia Tczew, rozmawiając z Izą Deptulską. Na antenie zaśpiewały piosenkę dla babci i dziadka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mali goście wraz z opiekunkami zrobili sobie też pamiątkowe zdjęcia. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości zmienią świat!

Przedszkolaki w akcji na antenie!


W drugiej części dnia zawitała do nas grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "Wyspa". Dzieciaki pod czujnym okiem pań opiekunek, Żanety i Justyny, rozmawiając z Olą Hotowy na żywo na antenie, przypomniały na antenie wiersz Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapoznawanie się z rozgłośnią radiową, zawodem dziennikarza, odpowiedzialnością za słowo zakończyło się wręczeniem słodkiego upominku dla radiowców. 

Dzieci ze świetlicy WyspaTrzymamy kciuki za młode pokolenie, liczymy, że wśród Was są przyszli dziennikarze radiowi!

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tata
Tata 13.02.2020, 13:59
Super Sówki 😁

Pozostałe