Szkoła Podstawowa nr 5 zbiera pieniądze na renowację zabytkowego fortepianu [ROZMOWA]

  • 14.02.2020, 14:15 (aktualizacja 14.02.2020, 15:08)
  • Redakcja
Szkoła Podstawowa nr 5 zbiera pieniądze na renowację zabytkowego fortepianu [ROZMOWA] fot. SP nr 5 / zrzutka.pl

Podziel się:

Oceń:

W roku jubileuszu 90-lecia szkoły, Rada Rodziców zorganizowała zbiórkę na renowację zabytkowego fortepianu słynnej firmy Carla Bechsteina. Ten wyjątkowy instrument znajduje się w auli szkoły od 1896 roku.

Ręcznie wykonany fortepian pochodzi z 1893 roku. Trzy lata później trafił do budynku szkoły przy ulicy Obrońców Westerplatte w Tczewie, gdzie służył wielu pokoleniom uczniów. Jednak od tamtego czasu nie był poddawany żadnym zabiegom renowacyjnym. Z okazji 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 postanowiono odnowić to muzyczne dzieło sztuki. O wyjątkowości instrumentu mówi nauczycielka i muzyk Bożena Bieniek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Renowacja zabytkowego fortepianu to jednak kosztowny i czasochłonny zabieg. Mówi dyrektor SP nr 5 Gabriela Makać:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkole zależy, by instrument wrócił do 20 maja, czy do czasu obchodów jubileuszu. Fortepian będzie mógł zostać zabrany na renowację jeszcze w lutym, jeśli uda się uzbierać około 25 tysięcy złotych, czyli połowę potrzebnej kwoty. 

fot. SP nr 5 / zrzutka.pl

O zbiórce na nasze antenie mówiły: dyrektor szkoły Gabriela Makać, nauczycielka i muzyk Bożena Bieniek oraz przedstawicielka Rady Rodziców Katarzyna Syldatk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Renowację wyceniono na 50 tysięcy złotych

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe