Ruszają przetargi na realizację inwestycji drogowych w Tczewie. Jakie zmiany przyniosą kolejne miesiące na Zatorzu oraz Starym i Nowym Mieście?

  • 18.02.2020, 13:41 (aktualizacja 18.02.2020, 14:36)
  • Redakcja
Ruszają przetargi na realizację inwestycji drogowych w Tczewie. Jakie… fot. AK

Podziel się:

Oceń:

Rok 2020 to czas realizacji kilku dużych inwestycji na terenie naszego miasta. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim ostatni, czwarty etap remontu ulicy Gdańskiej. Ponadto władze miasta ogłosiły przetargi na modernizację m.in. kanalizacji deszczowej na ulicy Południowej i Pomorskiej. Dodatkowo w ramach programu rewitalizacji ma nastąpić przebudowa ulic Krętej i Podgórnej. Urzędnicy rozpatrzą też oferty, które już wpłynęły w ramach przetargu dotyczącego przebudowy kilku ulic na Zatorzu.

W najbliższych tygodniach tczewscy urzędnicy będą analizować oferty, które wpłynęły w przetargu dotyczącym przebudowy ostatniego odcinka ul. Gdańskiej. O zgłoszeniach przeczytacie TUTAJ. Gdańska to jedna z głównych tras w naszym mieście, a jej remont podzielony został na cztery etapy. Prace rozpoczęły się w 2017 roku. 

 


Kolejną inwestycją w infrastrukturę ma być modernizacja kanalizacji deszczowej w ulicach Południowej i Pomorskiej. W tej chwili stan instalacji oceniany jest jako bardzo zły. Modernizacja kanalizacji przebiegać będzie po trasie obecnie istniejącej kanalizacji deszczowej z zachowaniem spadków i zagłębień rur oraz posadowieniem nowych studni w miejscu modernizowanych. Długość tego odcinka to ok. 100 m. Na czas prowadzenia robót w pasie drogowym planuje się przejazd jedną stroną drogi lub całkowite zamknięcie z zaplanowanym objazdem. Termin składania ofert mija 27 lutego. Z kolei planowany termin zakończenia inwestycji to 8 czerwca.

 


W ramach projektu pn. "Miasto od nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, związanego m.in. z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer jako pierwsze mają zostać przebudowane ulice: Półwiejska, Młyńska i Wilcza oraz część Kolejowej i Prostej. Ponadto wybudowane mają zostać miejsca postojowe przy skrzyżowaniu ulic Kolejowa-Prosta-Wilcza, zbudowane lub przebudowane sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, urządzeń energetycznych, oświetleń drogowych oraz zamontowane 4 punkty kamerowe (16 kamer stałych i 4 obrotowych).

Do tej pory wpłynęło 6 ofert związanych z realizacją zadania. Na przetarg dotyczący I etapu inwestycji, ogłoszony przez Zakład Usług Komunalnych, zgłosiły się firmy z Kobierzyc, Kartuz, Pruszcza Gdańskiego, Gdyni, Pruszkowa oraz Starogardu Gdańskiego. Zaproponowane koszty wykonania zadania wynoszą od 5,7 do 7 mln zł. 5 ofert mieści się w kwocie zaplanowanej przez inwestora. Obecnie trwa analizowanie ofert. Planowany termin zakończenia I etapu to koniec września.

 


W ramach rewitalizacji mieszkańcy powinni przygotować się również na przebudowę ulic Krętej i Podgórnej. Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetargi na oba zadania. Termin składania ofert dotyczący ulicy Krętej mija 19 lutego, a planowany termin zakończenia zadania to  koniec lipca. W  sprawie ulicy Podgórnej termin składania ofert to 21 lutego, a planowany termin zakończenia zadania koniec sierpnia.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe